• امروز : جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021

نوسازی ۲۰۰ هزار واحد روستایی در کشور/ ۷۵ هزار واحد مسکن برای «محرومین» ساخته می‌شود

  • کد خبر : 12301
  • ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
نوسازی ۲۰۰ هزار واحد روستایی در کشور/ ۷۵ هزار واحد مسکن برای «محرومین» ساخته می‌شود

به گزارش پاتاق نیوز،  رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: برای امسال بازسازی و مقاوم‌سازی ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی را در دستور کار داریم که مصوبه آن را از هیأت دولت گرفته‌ایم. علی‌رضا تابش امروز در جمع اصحاب رسانه به خسارت سنگین سیل فروردین‌ماه سال ۹۷ به ۲۷ استان کشور اشاره کرد و اظهار داشت: […]

به گزارش پاتاق نیوز،  رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: برای امسال بازسازی و مقاوم‌سازی ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی را در دستور کار داریم که مصوبه آن را از هیأت دولت گرفته‌ایم.

علی‌رضا تابش امروز در جمع اصحاب رسانه به خسارت سنگین سیل فروردین‌ماه سال ۹۷ به ۲۷ استان کشور اشاره کرد و اظهار داشت: سیل ابتدای سال گذشته حدود ۶۷ هزار واحد احداثی و ۹۶ هزار واحد تعمیراتی را برجای گذاشت.

وی به پرداخت حدود ۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در این ۲۷ استان درگیر سیل اشاره کرد و گفت: ۲ هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض نیز پرداخت شده که در کنار آن ۷۴۶ میلیارد تومان هم طرح عمرانی که در اثر زلزله تخریب شده بود بازسازی شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز در کرمانشاه شاهد افتتاح ۲ هزار و ۲۰۰ واحد مسکن احداثی بر اثر سیل بودیم، افزود: یک‌هزار و ۵۰۰ واحد تعمیراتی هم در این رابطه در استان داشتیم.

وی مجموعا تسهیلاتی پرداختی در رابطه با سیل در استان کرمانشاه را ۱۳۸ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۵۲ میلیارد تومان هم به صورت بلاعوض پرداخت شده، البته ۱۵ میلیارد تومان طرح‌های عمرانی که بر اثر سیل تخریب شده بود، بازسازی شده است.

تابش در خصوص برنامه‌های امسال بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، گفت: برای امسال بازسازی و مقاوم‌سازی ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی را در دستور کار داریم که مصوبه آن را از هیأت دولت گرفته‌ایم و اعتبار آن نیز به بانک‌ها ابلاغ و از بانک‌ها به استان‌ها ابلاغ شده است.

وی سقف تسهیلات برای ساخت مسکن روستایی را ۵۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: سال گذشته سقف این تسهیلات ۴۰ میلیون تومان بوده که مصمم هستیم هر ۲۰۰ هزار واحد را به مرحله عقد قرارداد، شروع و اجرا کنیم.

تابش در پایان، اضافه کرد: ۷۵ هزار واحد هم در ۱۸ استان در قالب مسکن محرمین در دست اجرا داریم که ۲۵ هزار واحد از آن تحویل داده شده و ۲۵ هزار واحد دیگر نیز تا پایان سال‌جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12301
  • 127 بازدید

برچسب ها