• امروز : سه شنبه - ۳۱ فروردین - ۱۴۰۰
  • برابر با : 9 - رمضان - 1442
  • برابر با : Tuesday - 20 April - 2021

نگارش آیین‌نامه‌ای جدید برای فعالیت کانون مداحان

  • کد خبر : 7668
  • ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۸
نگارش آیین‌نامه‌ای جدید برای فعالیت کانون مداحان

به گزارش پاتاق نیوز،  حجت‌الاسلام باباخانی مدیرکل تشکل‌های دینی کشور در جلسه‌ای با تشکل‌های میان تخصصی و شاخص استان کرمانشاه که در اداره کل تبلیغات اسلامی این استان برگزار شد اظهار داشت: اداره کل تشکل‌های دینی، نماینده همه تشکل‌های کشور برای پیگیری و تسهیل امورشان در مرکز است و همه توان خود را بر این مهم […]

به گزارش پاتاق نیوز،  حجت‌الاسلام باباخانی مدیرکل تشکل‌های دینی کشور در جلسه‌ای با تشکل‌های میان تخصصی و شاخص استان کرمانشاه که در اداره کل تبلیغات اسلامی این استان برگزار شد اظهار داشت: اداره کل تشکل‌های دینی، نماینده همه تشکل‌های کشور برای پیگیری و تسهیل امورشان در مرکز است و همه توان خود را بر این مهم گذاشته است.

وی بر تقویت همدلی، دانش‌افزایی کادر تشکل‌ها و اعضای آن، مشاوره و انتقال تجارب بین مجموعه‌های فرهنگی تأکید کرد و افزود: برای انتقال تجربه بین مجموعه‌های فرهنگی و هم‌افزایی بیشتر بین آن‌ها، برنامه‌‌هایی در حال طرح‌ریزی است و به‌‌زودی آن را عملیاتی خواهیم کرد.

مدیرکل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی کشور گفت: مأموریت و کار سازمان تبلیغات اسلامی همانی است که تشکل‌های دینی مردمی در جای‌جای کشور در حال انجام آن هستند و در واقع هر یک از این مجموعه‌‌ها خود یک سازمان تبلیغات اسلامی به ‌شمار می‌روند.

حجت‌الاسلام باباخانی در نشست ارکان تشکل‌‌های میانی استان کرمانشاه با بیان اینکه برنامه‌های بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت در دستور کار اداره کل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی قرارگرفته است، افزود: وضع قوانین مدنی مناسب، اخذ شناسه ملی و معافیت مالیاتی هیئات مذهبی و مجموعه‌های فرهنگی مردمی را به‌صورت جدی دنبال می‌کنیم.

وی با اشاره به برنامه‌‌های سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص تشکل‌های میانی افزود: در زمینه انتخابات کانون مداحان تغییرات جدی انجام خواهد گرفت اما در خصوص شورای هیئات مذهبی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی و مجمع کانون‌های فرهنگی تبلیغی فقط تقویت و گسترش آنان در دستور کار قرارگرفته است.

مدیرکل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی به تغییراتی که در کانون مداحان انجام خواهد گرفت، اشاره کرد و افزود: درزمینهٔ فعالیت کانون مداحان، آیین‌نامه‌ای جدید به نگارش درآمده و در آن به کسوت‌ها، رسمیت بیشتری بخشیده شده است و به دنبال این هستیم که سطح کانون مداحان را ارتقاء دهیم به‌نحوی‌که بیشتر مداحان شاخص عضو این کانون شوند.

حجت‌الاسلام باباخانی در پایان تصریح کرد: در حقیقت سازمان تبلیغات اسلامی همین تشکل‌های فرهنگی و دینی هستند که هرکدام در شهرها و روستاهای مختلف کشور، معارف دینی و انقلابی را با استفاده از روش‌های گوناگون تبلیغ و تبیین می‌کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=7668
  • 345 بازدید

برچسب ها

مطالب مشابه