• امروز : پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 27 January - 2022

نیاز به هزار میلیاردتومان اعتبار جهت تکمیل طرح فاضلاب شهر کرمانشاه

  • کد خبر : 9305
  • ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱:۱۸
نیاز به هزار میلیاردتومان اعتبار جهت تکمیل طرح فاضلاب شهر کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز،  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: تکمیل طرح فاضلاب شهر کرمانشاه به بیش از  یک هزار میلیاردتومان اعتبار نیاز دارد.علیرضا تخت شاهی افزود: ساماندهی فاضلاب شهر کرمانشاه اولین پروژه اولویت دار ایران است که به بانک سرمایه گذاری زیرساخت آسیا (AIIB)معرفی شده است. وی ادامه داد: به منظور تکمیل طرح فاضلاب […]

به گزارش پاتاق نیوز،  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: تکمیل طرح فاضلاب شهر کرمانشاه به بیش از  یک هزار میلیاردتومان اعتبار نیاز دارد.
علیرضا تخت شاهی افزود: ساماندهی فاضلاب شهر کرمانشاه اولین پروژه اولویت دار ایران است که به بانک سرمایه گذاری زیرساخت آسیا (AIIB)معرفی شده است.

وی ادامه داد: به منظور تکمیل طرح فاضلاب شهر کرمانشاه شامل؛ شبکه جمع آوری، خطوط انتقال، ایستگاه های پمپاژ  و سایر متعلقات به بیش از هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز هست که مقرر شد از طریق بانک سرمایه گذاری زیرساخت آسیا تأمین شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه تأکید کرد: تمامی پیش نیازهای دریافت وام مزبور آماده شده و مترصد دریافت وام هستیم، لیکن به دلیل مسائل تحریمی و مشکلات به وجود آمده دریافت وام به تعویق افتاده است.

وی تصریح نمود: اعتباراتی که در قانون بودجه سنواتی کشور برای تکمیل طرح فاضلاب شهر کرمانشاه به طور سالیانه اختصاص داده می شود، کمتر از حدود ۱ تا ۲ درصد از کل اعتبارات مورد نیاز است درحالیکه با این اعتبارات شرایط برای تکمیل این تأسیسات، فراهم نمی شود و نیاز به استفاده از وام بانک های توسعه ای و زیرساختی و یا استفاده از سرمایه گذار داخلی و خارجی می باشد که هم اکنون طرح ماده ۵۶ و واگذاری پساب به سرمایه گذاران برای تکمیل بخشی از فاضلاب شهر کرمانشاه در دست پیگیری و اقدام می باشد.

به گفته وی طرح فاضلاب شهر کرمانشاه به محض دریافت وام یا اعتبار موردنیاز، در بازه زمانی ۴ ساله تکمیل خواهد شد.

تخت شاهی در ادامه توضیح داد: شبکه مدرن فاضلاب شهر کرمانشاه تا کنون بیش از ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و مابقی شبکه به صورت سنتی در مدار قرار دارد و پیگیر هستیم که پس از تامین اعتبار شبکه سنتی را هم به مدرن تبدیل کنیم.

وی با اشاره به اجرای حدود ۹۰۰ کیلومتر شبکه مدرن فاضلاب در شهر کرمانشاه گفت: در مجموع ۳۵ درصد فاضلاب شهر کرمانشاه تصفیه می شود و برای انجام عملیات تصفیه مابقی فاضلاب، به احداث دو تصفیه خانه دیگر نیاز هست.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه یادآور شد: طرح فاضلاب شهر کرمانشاه ۳ خط انتقال اصلی فاضلاب دارد که بیش از ۹۷ درصد آن اجرا شده و فاضلاب را به تصفیه خانه شرق کرمانشاه منتقل می کند و ۴ ایستگاه پمپاژ برای آن درنظر گرفته شده که ۳ ایستگاه ساخته شده است.

وی ادامه داد: در ابتدای اولیت اول طرح ساماندهی، پوشش جمعیتی یک میلیون نفر و برای انتهای طرح در اولویت اول (افق ۱۴۱۰) پوشش جمعیتی یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر پیش بینی شده و باید ۳۶۱ کیلومتر هم شبکه فاضلاب عمدتا در بافت اصلی و قدیمی شهر اجرا کنیم.

وی اجرای مدول دوم و سوم تصفیه خانه، ارتقای مدول اول تصفیه خانه، تکمیل خط انتقال شماره ۳ و ساخت ایستگاه پمپاژ شماره ۴ و بازسازی ایستگاه پمپاژ شماره ۲ و ۳، جمع آوری کل فاضلاب رودخانه آبشوران را از بسته های تعریف شده در پروژه ساماندهی فاضلاب کرمانشاه دانست و گفت: با اجرای این طرح، تمامی فاضلاب شهر جمع اوری، منتقل و تصفیه خواهد شد و شرایط بسیار مناسبی از جنبه زیست محیطی، بهداشتی، اجتماعی، رفاهی و … فراهم خواهد شد و پتانسیل توسعه هر چه بیشتر صنعتی به واسطه استفاده از پساب تصفیه شده این تصفیه خانه ها ایجاد می گردد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9305
  • 209 بازدید

برچسب ها