• امروز : دوشنبه - ۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 20 - صفر - 1443
  • برابر با : Monday - 27 September - 2021

نیاز مبرم بانک خون به گروه‌های منفی

  • کد خبر : 8875
  • ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
نیاز مبرم بانک خون به گروه‌های منفی

به گزارش پاتاق نیوز،معاون فنی سازمان انتقال خون استان از نیاز ضروزی بیماران درسطح به گروه‌های منفی خونی خبر داد. دکتر اسد اللهی معاون فنی سازمان انتقال خون استان با بیان اینکه از ابتدای سال تا هم اکنون بیش از ۲۵ هزار واحد خونگیری در استان انجام شده است گفت: این میزان نسبت به سال گذشته ۳ […]

به گزارش پاتاق نیوز،معاون فنی سازمان انتقال خون استان از نیاز ضروزی بیماران درسطح به گروه‌های منفی خونی خبر داد.
دکتر اسد اللهی معاون فنی سازمان انتقال خون استان با بیان اینکه از ابتدای سال تا هم اکنون بیش از ۲۵ هزار واحد خونگیری در استان انجام شده است گفت: این میزان نسبت به سال گذشته ۳ درصد کاهش داشته است
اسد اللهی در ادامه با اشاره به اینکه تمامی افزاد بین ۱۸ تا ۶۰ سال که از سلامت جسمی بر خوردارند می توانند اهدا کننده باشند تصریح کرد: در استان بیشترین میزان اهداء خون را آقایان با رکورد ۹۵ درصد در دست دارند که جا دارد بانوان نیز با مشارکت در این امر و اهداء پلاسما در خون رسانی به بیماران نیازمند تلاش کنند.
معاون فنی سازمان انتقال خون استان افزود: از ابتدای سال تا کنون تنها ۵۰۰ لیتر پلاسما اهدا شده است که امید واریم شهروندان در این زمینه ما را یاری کنند.
اسداللهی گروه‌های خونی A+ و o+ را جزء بیشتر گروه‌های خونی اهدا کننده اعلام کرد و در پایان تاکید کرد: هم اکنون نیاز مبرم در استان به گروه‌های خونی منفی و گروه خونی AB+ است که امیدواریم با مشارکت مردم خیر استان این نیاز هر چه سریعتر رفع شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8875
  • 179 بازدید

برچسب ها