• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022

هربار سراغ این کار رفتیم صدای اعتراضِ همه بلند شد

  • کد خبر : 11777
  • ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
هربار سراغ این کار رفتیم صدای اعتراضِ همه بلند شد

به گزارش پاتاق نیوز، رییس حوزه هنری استان کرمانشاه با بیان اینکه هرساله دستگاه‌های مختلف متولی تدوین دانشنامه استان شده و بودجه های خوبی می‌گیرند، گفت: تا به امروز هیچ خروجی در این زمینه نداشته‌ایم و کاری برای تدوین دانشنامه استان صورت نگرفته است. افشین آزادی با انتقاد از عدم تدوین دانشنامه استان، گفت: هرساله دستگاه […]

به گزارش پاتاق نیوز، رییس حوزه هنری استان کرمانشاه با بیان اینکه هرساله دستگاه‌های مختلف متولی تدوین دانشنامه استان شده و بودجه های خوبی می‌گیرند، گفت: تا به امروز هیچ خروجی در این زمینه نداشته‌ایم و کاری برای تدوین دانشنامه استان صورت نگرفته است.

افشین آزادی با انتقاد از عدم تدوین دانشنامه استان، گفت: هرساله دستگاه های مختلف از جمله دستگاه های پژوهشی، دانشگاهی، فرهنگی و … برای تدوین “دانشنامه” استان اعلام آمادگی کرده و متولی می شوند، اما متاسفانه تا به امروز اقدام جدی در بحث تدوین دانشنامه استان صورت نگرفته و هیچ خروجی را شاهد نبوده ایم.

وی افزود: ما در حوزه هنری، همت جدی برای این کار داریم، اما متاسفانه هنوز نتوانسته‌ایم مسئولین استانرا برای تدوین این دانشنامه متقاعد کنیم و هر زمان که در این زمینه اصرار می کنیم با مخالفت و اعتراض برخی دستگاه‌ها مواجه می شویم و این درحالی است که خود این دستگاه ها علی رغم دریافت هرساله بودجه هیچ اقدامی درجهت تدوین دانشنامه استان انجام نداده اند.

آزادی با تاکید بر لزوم تدوین هرچه سریعتر دانشنامه استان گفت: دانشنامه به نوعی دربردارنده مفاهیم هویتی استان است و تاریخچه استان در بسیاری حوزه ها را مشخص می کند و برای انتقال این مفاهیم هویتی و شناخت تاریخ استان در حوزه های مختلف به نسل آینده، تدوین این دانشنامه امری ضروری است.

وی افزود: تاخیر در تدوین دانشنامه به ضرر استان است، زیرا افرادی که تاریخ و فرهنگ این مرز و بوم را در سینه دارند به آستانه پیری رسیده و از دست دادن هرکدام از آنها یعنی از دست دادن بخشی از فرهنگ و هویتمان و برای کسب اطلاعات و تاریخچه استان در تمامی حوزه ها باید هرچه سریعتر برای تدوین دانشنامه استان دست به کار شویم.

رییس حوزه هنری استان کرمانشاه با اشاره به انجام برخی اقدامات حوزه هنری در راستای انجام بخش‌هایی از دانشنامه استان گفت: علی رغم اینکه متولی تدوین دانشنامه نیستیم و بودجه ای هم در این زمینه دریافت نکرده ایم، به دلیل ضرورت انجام این کار، در بخش هایی که به حوزه کاری ما مربوط می شود کار تدوین این دانشنامه را آغاز کرده‌ایم.

رییس حوزه هنری استان کرمانشاه افزود: از جمله این موضوعات بحث دفاع مقدس است که اگر چه بنیاد حفظ آثار متولی تدوین دانشنامه در این حوزه است، اما در برخی موضوعات آن که به حیطه کاری ما مربوط است، ورود کرده‌ایم. همچنین یک پژوهشگر حوزه هنری مشغول بررسی تاریخچه ۲۰۰ ساله فرهنگ داستان‌نویسی در استان است.

وی افزود: حوزه هنری استان در حالی به این حوزه ورود کرده که با گذشت شش ماه از سال هنوز یک ریال بودجه هم دریافت نکرده و کوچکترین حمایت مالی در این زمینه از ما صورت نگرفته است.

رییس حوزه هنری استان کرمانشاه با اشاره به عملکرد خوب برخی استانها در تدوین دانشنامه گفت: هم اکنون استان گیلان دانش نامه قوی تدوین کرده و از قِبَل آن “پژوهشگاه گیلان شناسی” در این استان راه اندازی شده که قطعا نقش موثری در حفظ تاریخ و فرهنگ این استان خواهد داشت.

وی افزود: این ضرورت در استان کرمانشاه هم وجود دارد و اگر سهم هر دستگاه در تدوین دانشنامه مشخص شود، قطعا کار سرعت بیشتری گرفته و حتی می توان «پژوهشگاه کرمانشاه شناسی» را هم در استان راه اندازی کرد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11777
  • 152 بازدید

برچسب ها