• امروز : جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021

همه افراد نیاز به تلقیح واکسن آنفلوانزا ندارند

  • کد خبر : 12741
  • ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
همه افراد نیاز به تلقیح واکسن آنفلوانزا ندارند

به گزارش پاتاق نیوز، رییس کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه واکسن آنفلوانزا هیچگونه تاثیری در پیشگیری از کرونا ندارد، گفت: همه افراد جامعه نیازی به تلقیح واکسن آنفلوانزا ندارند. دکتر حسین بیگلری با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در استان کرمانشاه که به حالت قرمز برگشته اظهار داشت: لازم است […]

به گزارش پاتاق نیوز، رییس کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه واکسن آنفلوانزا هیچگونه تاثیری در پیشگیری از کرونا ندارد، گفت: همه افراد جامعه نیازی به تلقیح واکسن آنفلوانزا ندارند.

دکتر حسین بیگلری با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در استان کرمانشاه که به حالت قرمز برگشته اظهار داشت: لازم است مرتبا اهمیت موضوع بیماری کرونا تکرار شود چرا که در گذشت زمان هرگونه سهل انگاری و بی توجهی به موضوع با تهدید سلامت عمومی، خطر مرگ افراد و اطرافیان همراه خواهد شد.

وی افزود: بالاترین ریسک احتمال انتقال بیماری کرونا ویروس از طریق قطرات تنفسی است به همین دلیل ماسک بهترین وسیله دفاعی ما در مقابل انتشار کرونا ویروس محسوب می‌شود.

دکتر بیگلری با بیان اینکه شستشوی مکرر دست‌ها و رعایت فاصله گذاری فیزیکی بین افراد از اصول مهم پیشگیری بعدی هستند، خاطرنشان کرد: در مکان‌های عمومی همه باید از ماسک استفاده کنند به خصوص در مراکز تجمعی و با تهویه کم استفاده از ماسک ضروری‌تر است.

رییس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی گفت: امسال تحت تاثیر بیماری کرونا حساسیت‌ها نسبت به تزریق واکسن آنفلوانزا زیادتر شده است، ولی باید به این موضوع توجه کرد که همه افراد نیاز به تلقیح واکسن آنفلوانزا ندارند.

وی افزود: گروههای پرخطر نظیر سالمندان، کسانی که دچار بیماری‌های زمینه ای جدی نظیر بیماری‌های مزمن قلبی عروقی، ریوی، کلیوی، مادران باردار، کودکان و افراد دچار نقص سیستم ایمنی هستند و همچنین کادر بهداشت و درمان نیاز ضروری به استفاده از واکسن آنفلوانزا دارند.

دکتر بیگلری با بیان اینکه واکسن آنفلوانزا در پیشگیری از کرونا ویروس هیچگونه تاثیری ندارد، افزود: همچنین باید به این نکته توجه کرد که واکسن هر سال مختص به همان سال است.

رییس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی یادآور شد: مردم می‌توانند هر گونه موارد تخلف احتمالی از نظر مقررات بهداشتی را به سامانه متمرکز ۱۹۰ بهداشت اطلاع دهند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12741
  • 98 بازدید

برچسب ها