• امروز : سه شنبه - ۱۸ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 12 - محرم - 1444
  • برابر با : Tuesday - 9 August - 2022
در نشست خبری دانشگاه رازی تشریح شد؛

همه چیز درباره “سامانه جامع مجمع‌های انتخاباتی وزارت علوم “

  • کد خبر : 15717
  • ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۵
همه چیز درباره “سامانه جامع مجمع‌های انتخاباتی وزارت علوم “
سامانه جامع مجمع‌های انتخاباتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سامانه‌ای است که به تازگی با همکاری دانشگاه رازی کرمانشاه راه‌اندازی شده و هدف از ایجاد آن نیز برپایی مجامع انتخاباتی اتحادیه‌ها و تشکل‌های دانشجویی در بستر فضای مجازی است تا در این شرایط بیماری کرونا، نیازی به تجمع و برپایی مجامع حضوری نباشد.

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، امروز (۲۹ دی) با هدف معرفی این سامانه و دستاوردهایی که تا کنون داشته، در نشستی خبری در دانشگاه رازی کرمانشاه به بیان دستاوردها و اهداف پیش روی این سامانه پرداخت.

محمدهادی عسگری در این نشست با اشاره به شیوع بیماری کرونا و لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و همچنین مشخص نبودن زمان احتمالی پایان این بیماری, اظهار کرد: این شرایط باعث شد تلاش کنیم از ظرفیت محیط‌های فناوری و بستر مجازی برای تداوم فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها استفاده کنیم.

وی ادامه داد: برای همین منظور سامانه‌ای در نظر گرفته شد تا تشکل‌ها و اتحادیه‌های علمی و تخصصی بتوانند در قالب آن به فعالیت‌های خود، آن هم به دور از اجتماع فیزیکی ادامه دهند.

مدیرکل پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه از بین دانشگاه‌های سراسر کشور دانشگاه رازی با محوریت باشگاه دانشجویان این دانشگاه و نظارت اساتید طراحی این سامانه را بر عهده گرفت، یادآوری کرد: طرح اولیه این سامانه در جلسات وزارت علوم بررسی و در نهایت تفاهم‌نامه‌ای برای طراحی نهایی این سامانه بین رئیس دانشگاه رازی و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم منعقد شد.

عسگری با ابراز رضایت از طراحی این سامانه و توانمندی‌های آن، عنوان کرد: سامانه جامع مجمع‌های انتخاباتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کفایت لازم برای برگزاری انتخابات مجامع اتحادیه‌های دانجشویی را داشته و تا کنون نیز مجمع چهار اتحادیه به صورت مجازی از طریق این سامانه برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه قرار نیست فعالیت‌های این سامانه صرفا به برپایی مجامع انتخاباتی محدود شود، تاکید کرد: امیدواریم به زودی فازهای دوم و سامانه این سامانه نیز راه‌اندازی شود تا بتوان از طریق آن بستر فعالیت‌های یبشتر فرهنگی و اجتماعی تشکل‌های دانشجویی را فراهم کرد.

مدیرکل پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معتقد است، این سامانه نقش بسزایی نیز در انسجام بخشی فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها در سطح ملی داشته است.

عسگری در ادامه از اهمیت فعالیت دانشگاه‌ها در شرایط کنونی که با بیماری کرونا مواجه هستیم یاد کرد و افزود: اکنون که مشکلات ناشی از این بیماری روح و روان بخشی از جامعه را مخدوش کرده، دانشگاه‌ها نقش بسزایی در آگاهی بخشی و ایجاد امید در جامعه دارند.

 سیدمحمد بلادی مسئول باشگاه دانشجویان دانشگاه رازی نیز در این نشست خبری با اشاره به موفقیت این سامانه در برپایی مجامع انتخاباتی اتحادیه‌های دانشجویی، گفت: از فردا(۳۰ دی) به مدت هفت روز برپایی انتخابات مجامع در قالب این سامانه ادامه دارد.

وی ابراز امیدواری کرد تا پایان سال شاهد برپایی مجمع الکترونیکی تمام اتحادیه‌هایی دانشجویی باشیم.

مسئول باشگاه دانشجویان دانشگاه رازی با بیان اینکه تلاش شده فضای این سامانه به فضای مجامع واقعی و حضوری نزدیک باشد، یادآور شد: در همین راستا برنامه‌های تصویری را نیز برای این سامانه در نظر گرفتیم.

وی درباره چشم‌انداز آتی این سامانه نیز خاطرنشان کرد: بنا داریم با راه‌اندازی یک اپلیکیشن، امکان پیام رسانی و قابلیت بارگذاری مطالب را برای کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی در سراسر کشور فراهم کنیم و در مرحله بعدی نیز اتوماسیون اداری با هدف نامه نویسی بین اتحادیه‌ها در سراسر دانشگاه ها در نظر گرفته شده است.

مسئول باشگاه دانشجویان دانشگاه رازی با بیان اینکه در قالب این سامانه امکان راه‌اندازی اتحادیه‌های دانجشویی دیگر نیز در آینده دیده شده، تاکید کرد: موضوع دیگری که در این سامانه لحاظ شده احراز هویت افرادی است که در مجامع شرکت می‌کنند و طی چند مرحله احراز هویت آنها انجام می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت نزدیک به ۵۰ اتحادیه دانشجویی در سراسر کشور، گفت: با راه‌اندازی این سامانه نزدیک به یک میلیارد تومان در هزینه برپایی مجامع حضوری این اتحادیه‌ها صرفه‌جویی شده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=15717
  • 183 بازدید