• امروز : یکشنبه - ۲۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 11 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 17 October - 2021
خاموشی به کرمانشاه برگشت؛

هواشناسی از هوای گرم خبر می‌دهد؛ توانیر از جداول قطعی برق

  • کد خبر : 17920
  • ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۶
هواشناسی از هوای گرم خبر می‌دهد؛ توانیر از جداول قطعی برق
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه گفت: از امروز تا پایان هفته آینده شاهد مشکلاتی در صنعت برق کشور خواهیم بود که اگر چنانچه به وضعیت بحرانی برسیم و فرکانس شبکه افت پیدا کند مجبور به اعمال برنامه خاموشی هستیم.

به گزارش پاتاق نیوز، امید‌علی مرآتی اظهار داشت: امروز در راستای حالت اضطراری که به علت بالا رفتن دما و خروج نیروگاه‌های آبی و چند نیروگاه‌ها بخار از مدار تولید و اضافه بار به وجود آمده، جلسه‌ای به صورت ویدئوکنفرانس با معاون وزیر نیرو، مدیرعامل شرکت توزیع برق، مدیران صنعت برق و تمامی مدیران عامل توزیق و برق منطقه‌ای سراسر کشور برگزار شد.

وی ادامه داد: براساس گزارش معاون وزیر نیرو، سازمان هواشناسی برای دو هفته آینده روزهای گرمی را پیش‌بینی کرده و احتمال دارد هفته آینده پیک بار کشور هم بالا رود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه گفت: از امروز تا پایان هفته آینده شاهد مشکلاتی در صنعت برق کشور به علت بالا رفتن مصرف، کمبود نزولات و خروج نیروگاه‌های آبی و بخار از مدار تولید خواهیم بود که به ناچار اگر چنانچه به وضعیت بحرانی برسیم و فرکانس شبکه افت پیدا کند مجبور به اعمال برنامه خاموشی هستیم.

وی تصریح کرد: از امروز براساس شرایطی که در کشور در رابطه با عدم توازن تولید و مصرف به وجود آمده، چنانچه از سهمیه‌های که برای شرکت توزیع برق در نظر گرفته شده عبور کنیم، برنامه مدیریت بار اضافی در استان اعمال می‌شود.

مرآتی درباره قطع برق در بیمارستان‌های استان، گفت: از ابتدای کرونا با دانشگاه علوم پزشکی همکاری خوبی داشته‌ایم، الان هم فیدرهای مختص بیمارستان‌ها را از برنامه خاموشی خارج کرد‌ه‌ایم و بیمارستان‌هایی که روی فیدرهای عمومی قرار دارند حتما چنانچه بخواهیم قطعی برق اعمال شود هماهنگی لازم را با رئیس بیمارستان انجام خواهیم داد.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم در بیمارستانی قطعی برق نداشته باشیم، ولی بیمارستان‌ها هم در راستای همکاری با شرکت توزیع و در راستای پایین آوردن بار فیدر از دیزل ژنراتورهای خود استفاده کنند تا بار فیدر پایین بیاید.

وی از هم ‌استانی‌ها خواست، بحث مدیریت مصرف را رعایت کنند؛ کولرهای آبی را دور کند و کولر گازی را در دمای ۲۵ درجه تنظیم کنند.

وی تصریح کرد: ادارات دولتی حتما باید کاهش ۵۰ درصدی مصرف برق را رعایت کنند، احتمال دارد صنایع هم محدود شوند، صرفه‌جویی به اندازه خاموش کردن لامپ ۱۰۰ واتی در این روزهای سخت واقعا مورد نیاز است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17920
  • 40 بازدید