• امروز : پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 21 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 18 August - 2022

هوای شهرستان‌های غربی استان بحرانی است

  • کد خبر : 9662
  • ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
هوای شهرستان‌های غربی استان بحرانی است

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه اعلام کرد: با ورود سامانه بارشی و ورزش باد شدید در استان، گرد و غبار غلیظ وارد آسمان شهرستان‌های غربی شده است. جلیل بالایی مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه افزود: این گرد و غبار دید افقی را در شهرستان‌های قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب به کمتر از […]

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه اعلام کرد: با ورود سامانه بارشی و ورزش باد شدید در استان، گرد و غبار غلیظ وارد آسمان شهرستان‌های غربی شده است.

جلیل بالایی مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه افزود: این گرد و غبار دید افقی را در شهرستان‌های قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب به کمتر از ۲۰۰ متر رسانده است.
وی ادامه داد: همچنین گرد و غبار وضعیت هوای شهرستان دالاهو را در حالت اضطرار قرار داد و دید افقی در این شهرستان به کمتر از ۵۰۰ متر رسیده است.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه هم اعلام کرد: بیشترین غلظت لحظه‌ای ثبت شده مربوط به قصرشیرین و به میزان ۱۲۹۹ میکروگرم بر مترمکعب هوا بوده است.
آذر، ولی زاده افزود:هم اکنون نیز غلظت ذرات معلق هوا در قصرشیرین حدود ۱۰۱۶ میکروگرم بر مترمکعب هوا است و شاهد کاهش تدریجی غلظت ذرات معلق هستیم.
به گفته، ولی زاده، میانگین شش ساعته (از ساعت یک بامداد تا هفت صبح) غلظت گرد و غبار در قصرشیرین نیز به ۵۷۰ میکروگرم بر مترمکعب هوا رسیده است.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه یادآور شد: احتمال جابجایی این ریزگرد‌ها با وزش باد به سمت برخی شهرستان‌های دیگر استان وجود دارد.
میزان استاندارد ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکرو گرم بر متر مکعب هواست.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9662
  • 175 بازدید

برچسب ها