• امروز : چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 21 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 27 October - 2021

هویت بخشیدن به فضا‌های سبز شهری باید در دستور کار خدمات شهری قرار گیرد

  • کد خبر : 5774
  • ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۰
هویت بخشیدن به فضا‌های سبز شهری باید در دستور کار خدمات شهری قرار گیرد

به گزارش پاتاق نیوز، در جلسه‌ای که با حضور طلوعی شهردار کرمانشاه با مدیران فضای سبز شهرداری برگزار شد گفت: وجود فضای سبز در شهر علاوه بر تاثیرات زیست محیطی باعث ارتقای سلامت شهروندان نیز خواهد شد. وی گفت : با توجه به استرس‌ها و فشار‌های روانی که بواسطه زندگی در کلانشهر‌ها با حجم آلودگی‌های بسیار بالا از جمله […]

به گزارش پاتاق نیوز، در جلسه‌ای که با حضور طلوعی شهردار کرمانشاه با مدیران فضای سبز شهرداری برگزار شد گفت: وجود فضای سبز در شهر علاوه بر تاثیرات زیست محیطی باعث ارتقای سلامت شهروندان نیز خواهد شد.

وی گفت : با توجه به استرس‌ها و فشار‌های روانی که بواسطه زندگی در کلانشهر‌ها با حجم آلودگی‌های بسیار بالا از جمله آلودگی‌های صوتی و بصری مواجه هستیم وجود فضا‌های سبز مناسب در محلات و مناطق مختلف شهری بر بهزیستی روانی شهروندان و کاهش استرس‌های فزاینده زندگی ماشینی شهر‌ها تاثیر دارد ونشاط و سرزندگی جامعه را نیز به دنبال خواهد داشت.

طلوعی با تاکید بر اینکه در کلانشهری مثل کرمانشاه اهمیت فضای سبز مناسب در شهر یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی است ادامه داد: توزیع عادلانه فضای سبز، بوستان‌ها و پارک‌ها در سطح مناطق مختلف شهرداری باید مورد توجه قرار گیرد و تمرکز زدایی سرانه فضای سبز در یک منطقه خاص در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: نگاه موضوع محوری و هویت بخشیدن به بوستان‌ها و فضا‌های سبز شهری با توجه به تاثیرات تاریخی، فرهنگی، هنری و علمی یکی از مواردی است که در کرمانشاه مغفول مانده است و می‌تواند زمینه ساز تنوع، جذابیت و سرزندگی مردم در بوستان‌های سطح شهر گردد.

وی در پایان خواست در راستای حفظ و گسترش فضای سبز شهری از ظرفیت‌های بخش خصوصی نیز استفاده شود .

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5774
  • 296 بازدید

برچسب ها