• امروز : دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 16 May - 2022

هیچگونه فرار مالیاتی در حوزه کارت‌های بازرگانی نداریم

  • کد خبر : 11977
  • ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۶
هیچگونه فرار مالیاتی در حوزه کارت‌های بازرگانی نداریم

به گزارش پاتاق نیوز، رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه کرمانشاه از جای خالی سیاست‌های تشویقی در حوزه مالیات یاد کرد و گفت: هیچگونه فرار مالیاتی در حوزه کارت‌های بازرگانی نداریم. کیوان کاشفی در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه با اشاره به مشکلاتی که فعالین بخش خصوصی در حوزه مالیات با آن مواجه هستند، اظهار داشت: […]

به گزارش پاتاق نیوز، رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه کرمانشاه از جای خالی سیاست‌های تشویقی در حوزه مالیات یاد کرد و گفت: هیچگونه فرار مالیاتی در حوزه کارت‌های بازرگانی نداریم.

کیوان کاشفی در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه با اشاره به مشکلاتی که فعالین بخش خصوصی در حوزه مالیات با آن مواجه هستند، اظهار داشت: با توجه به ابزارهای مختلفی که امور مالیاتی برای دریافت مالیات در اختیار دارد امکان فرار مالیاتی باقی نخواهد ماند و چیزی به نام فرار مالیاتی معنا ندارد.

وی با بیان اینکه سیاست‌های مالیاتی عمدتا با ابزارهای تنبیهی همراه است و کمتر صحبتی از مشوق‌های مالیاتی و تشویق برای کسانی‌که خوش حساب هستند می‌شنویم، یادآور شد: این امر باعث شده بسیاری از مردم در برابر مالیات جبهه بگیرند.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه رفع این مشکلات را نیازمند فرهنگ‌سازی عمیق دانست.

وی نکته مهم دیگری که در زمینه مالیات باید مدنظر قرار گیرد را عدالت مالیاتی دانست و خاطرنشان کرد: سهم مالیاتی هر استان باید بر اساس ظرفیت اقتصادی و‌ واقعیت‌های استان تعیین شود و نمایندگان مجلس نقش بسزایی در انعکاس این واقعیت به مرکز کشور دارند.

کاشفی معتقد است، وقتی سهم درآمد مالیاتی خارج از توان اقتصادی برای استان در نظر گرفته می‌شود، ممیزین مالیاتی مجبورند تحت هر شرایطی این درآمد را محقق کنند که در نهایت فشار به بخش خصوصی مهمترین پیامد آن است.

عضو هیأت رییسه اتاق بازرگانی ایران در ادامه اشاره‌ای هم به بحث فرار مالیاتی کارت‌های بازرگانی داشت و افزود: هیچ فرار مالیاتی در زمینه کارت‌های بازرگانی نداریم.

کاشفی از دو فرآیند صادرات و واردات که کارکرد اصلی کارت‌های بازرگانی است هم یاد کرد و ادامه داد: بخش صادرات که از مالیات معاف است و در بخش واردات نیز قبل از ترخیص کالا، مالیات چهار درصدی آن وصول می‌شود و در عمل امکان فرار مالیاتی وجود ندارد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11977
  • 132 بازدید

برچسب ها