• امروز : دوشنبه - ۱۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 11 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 8 August - 2022
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه:

هیچ کس نباید در کرمانشاه احساس ناامنی کند

  • کد خبر : 14850
  • ۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸
هیچ کس نباید در کرمانشاه احساس ناامنی کند
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: دستگاه قضایی استان با بهره‌گیری از فرهنگ پا درمیانی بزرگان و ریش‌سفیدان روستایی و به کمک ستاد مصلحین در محدوده یک ساله بیش از ۳۰ هزار پرونده قضایی را به سازش رسانده است.

به گزارش پاتاق نیوز، پرویز توسلی‌زاده امروز در جمع اصحاب رسانه از پیگیری جدی دستگاه قضا در خصوص عوامل زورگیری از بانوی کرمانشاهی خبر داد و اظهار داشت: مقابله با تهدید عمومی در دستور کار ویژه دادگستری قرار گرفته است.

وی افزود: انتشار کلیپ‌هایی از نقاط دیگر و نسبت دادن آن به کرمانشاه جزء ملتهب کردن فضای استان سودی ندارد.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه ادامه داد: در استان کرمانشاه هیچ کس نباید احساس ناامنی کند مطمئن باشید نسبت به این موضوعات حساسیت داریم و در دستور کار ویژه پلیس امنیت قرار دارد.

وی در ادامه به تشکیل پرونده و تحقیقات قضایی پیرامون انتشار کلیپ غیرشرعی در اماکن مذهبی کرمانشاه اشاره کرد و در خصوص موضوع استفاده از مانکن‌های زنده در یکی از واحدهای صنفی شهر، گفت: مکان این رفتار هنجارشکنانه پلمب شده است.

توسلی‌زاده خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی استان با بهره‌گیری از فرهنگ پا درمیانی بزرگان و ریش‌سفیدان روستایی و به کمک ستاد مصلحین در محدوده یک ساله بیش از ۳۰ هزار پرونده قضایی را به سازش رسانده است.

وی با بیان اینکه طرح استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس کاهش یک‌هزار نفری را در جمعیت‌های زندانیان استان به همراه داشته است، افزود: سامانه پیامکی ۴۱۴۱ دادگستری کرمانشاه برای دریافت مسائل و مشکلات حقوقی شهروندان راه‌اندازی شده است.

توسلی‌زاده راه‌اندازی بانک اطلاعاتی مجرمان سابقه‌دار و تشکیل ستاد جرایم خاص در دادگستری را از جمله راهکارهای موثر برای کاهش جرم در استان دانست و گفت: خانواده‌ها بیشتر بر فرزندان خود نظارت داشته باشند، دوستان آن‌ها را بشناسند و با فرزندان خود دوست باشند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14850
  • 298 بازدید