• امروز : پنج شنبه - ۹ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 1 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 30 June - 2022

واحدهای حاشیه رودخانه قره‌سو در شهر کرمانشاه باید تخلیه شوند

  • کد خبر : 8857
  • ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۰
واحدهای حاشیه رودخانه قره‌سو در شهر کرمانشاه باید تخلیه شوند

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرعامل آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با اشاره به انجام اقداماتی در زمینه آمادگی در مقابل سیلاب گفت: منازل مستقر در حاشیه رودخانه قره‌سو در محله کرناچی شهر کرمانشاه به ناچار باید تخلیه کنند.بهرام درویشی اظهار داشت: سیلاب بهار امسال بخش‌هایی از شهرک کرناچی کرمانشاه را که در حاشیه رودخانه قره‌سو واقع شده […]

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرعامل آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با اشاره به انجام اقداماتی در زمینه آمادگی در مقابل سیلاب گفت: منازل مستقر در حاشیه رودخانه قره‌سو در محله کرناچی شهر کرمانشاه به ناچار باید تخلیه کنند.
بهرام درویشی اظهار داشت: سیلاب بهار امسال بخش‌هایی از شهرک کرناچی کرمانشاه را که در حاشیه رودخانه قره‌سو واقع شده بودند و ساخت‌ و سازهای حریم رودخانه را زیر آب برد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه عنوان کرد: براساس وظایف و قانون مسئولیت رودخانه‌های داخل شهر بر عهده وزارت نیرو نیست اما در زمینه لایروبی اقداماتی آغاز شده است.

درویشی با بیان اینکه لایروبی و ساماندهی نقاط حادثه‌خیز در نقاط مختلف استان آغاز شده است گفت: در شهر کرمانشاه در حاشیه شهرک کرناچی به‌زودی کار آغاز می‌شود و واحدهایی که در بستر رودخانه قرار دارند باید تخلیه کنند.

وی افزود: به رودخانه گاماسیاب در محدوده بند انحرافی عین‌القاص به دلیل سیلاب امسال آسیب جدی وارد شد که با تمام محدودیت‌های موجود کار آغاز شده است.

درویشی بیان کرد: میزان بارندگی‌ها در استان کرمانشاه نسبت به بلندمدت که یک دوره ۳۰ ساله محسوب می‌شود ۷۷ درصد افزایش یافته اما براساس پیش‌بینی‌ها امسال در مجموع یک سال نزدیک به نرمال است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه یک سوم از ظرفیت ۱۲ سد مخزنی استان کرمانشاه خالی و آماده هدایت سیلاب است گفت: استان کرمانشاه بیش از ۱۷۰۰ کیلومتر رودخانه دارد که ۲۰۰ کیلومتر آن از داخل شهرها می‌گذرد و خانواده‌ها باید مراقب این موضوع باشند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8857
  • 261 بازدید

برچسب ها