• امروز : پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 27 January - 2022

واکسن آنفولانزا هیچ تاثیری بر کرونا ندارد

  • کد خبر : 11179
  • ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
واکسن آنفولانزا هیچ تاثیری بر کرونا ندارد

به گزارش پاتاق نیوز ، رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در شهریورماه واکسن آنفولانزا می‌آید این واکسن هیچ‌گونه تاثیری بر ویروس کرونا ندارد، اما برای یک دوره یک‌ساله ایمنی نسبی بیش از ۸۰ درصد برای آنفولانزا ایجاد می‌کند. حسین بیگلری امروز در خصوص آخرین وضعیت استان به لحاظ شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: مدتی […]

به گزارش پاتاق نیوز ، رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در شهریورماه واکسن آنفولانزا می‌آید این واکسن هیچ‌گونه تاثیری بر ویروس کرونا ندارد، اما برای یک دوره یک‌ساله ایمنی نسبی بیش از ۸۰ درصد برای آنفولانزا ایجاد می‌کند.

حسین بیگلری امروز در خصوص آخرین وضعیت استان به لحاظ شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: مدتی است که آمار مبتلایان در استان پایین آمده، ولی با کوچک‌ترین لغزش وضعیت به هشدار می‌رسد لذا مراقبت‌های بهداشتی نباید کمرنگ شود.

وی ادامه داد: با موج سنگینی از بیماری در اواسط خردادماه تا اواخر تیرماه روبه‌رو شدیم و تعداد زیادی مبتلا شدند که با مراقبت‌ها و رعایت مردم از مردادماه نسبت به خرداد و تیرماه بیماری محدود شده است.

رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: کرونا حالا حالاها خیال رفتن ندارد مبارزه طولانی با این ویروس در پیش داریم باید برای کنترل کرونا مشارکت همگانی و مسؤولیت اجتماعی داشته باشیم.

بیگلری خاطرنشان کرد: نگرانی کادر درمان از این بیماری در پاییز و زمستان با وجود بیماری آنفولانزا است که تمام سعی ما این است تا زنجیره انتقال این ویروس را در پایان تابستان به حداقل برسانیم تا مشکلی پیش نیاید.

وی گفت: در شهریورماه واکسن آنفولانزا می‌آید این واکسن هیچ‌گونه تاثیری بر ویروس کرونا ندارد، اما برای یک دوره یک‌ساله ایمنی نسبی بیش از ۸۰ درصد برای آنفولانزا ایجاد می‌کند.

بیگلری به فعالیت چهار مرکز ۱۶ ساعته در شهر کرمانشاه اشاره و بیان کرد: به علت محدودیت کیت‌های آزمایشگاهی براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا از گروه‌های پرخطر، افراد بالای ۶۰ سال و مادران باردار نمونه‌گیری می‌شود.

وی ادامه داد: افرادی که علائم بیماری ویروس کرونا را همچون تب، سرفه، از دست دادن حس بویایی و چشایی، کوفتگی بدن و… را دارند ابتدا از انتقال این بیماری به دیگران با قرنطینه کردن خود جلوگیری کنند تا جایی که امکان دارد به بیمارستان مراجعه نکنند فقط در موارد خاص بیماران زمینه‌ای (دیابت، فشار خون کنترل نشده، سالمندان و…)به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11179
  • 121 بازدید

برچسب ها