• امروز : یکشنبه - ۲۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 11 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 17 October - 2021
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه:

واکسیناسیون کادر درمان استان کرمانشاه تا ۱۰ روز آینده به اتمام می‌رسد

  • کد خبر : 17106
  • ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۹
واکسیناسیون کادر درمان استان کرمانشاه تا ۱۰ روز آینده به اتمام می‌رسد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: تلاش می‌شود واکسیناسیون تمام کادر درمان تا ۱۰ روز آینده به اتمام برسد.

به گزارش پاتاق نیوز، محمودرضا مرادی با اشاره به تصمیم‌گیری برای تهیه دستگاه‌های اکسیژن‌ساز و واکسیناسیون در ستاد کرونای دانشگاه اظهار داشت: تاکنون بیش از ۱۰ هزار دوز واکسن کرونا تزریق شده که عمده آن برای کادر بهداشت و درمان بوده است و تعداد کمی نیز برای سالمندان و جانبازان اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه تعداد قابل توجهی واکسن وارد کشور شده است و به‌زودی تقسیم می‌شود عنوان کرد: انتظار می‌رود تا ۱۰ روز آینده تمام کادر بهداشت و درمان اعم از بخش خصوصی و دولتی واکسن را دریافت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: اولویت بعدی سالمندان و جانبازان و افراد پرخطر خواهند بود که به تدریج تزریق خواهد شد.

مرادی با اشاره به اینکه در ابتدای پیک چهارم کرونا قرار داریم افزود: ویروس با سرعت فوق‌العاده‌ای در حال انتشار است و حدود ۶۴۰ بیمار بستری در استان وجود دارد که روز گذشته ۱۸۸ نفر بستری و هشت نفر فوت شدند.

وی با بیان اینکه سرعت انتشار ویروس و آمار مرگ و میر در این پیک به نسبت بالاتر است گفت: استفاده از ماسک بسیار راحت‌تر از ماسک اکسیژن و لوله‌گذاری تنفسی است، بنابراین چنانچه مردم رعایت نکنند وضعیت بدتر خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود بیش از ۱۸۰۰ بیمار بستری داشته باشیم.

مرادی با اشاره به اینکه ۳۰ درصد بیماران بستری در آی‌سی‌یو بستری می‌شوند و پیش‌بینی می‌شود در این زمینه کمبود داشته باشیم افزود: ممکن است در آینده مجبور به احداث بیمارستان صحرایی باشیم.

وی با بیان اینکه وضعیت شلوغی خیابان‌ها نشان‌دهنده بی‌خیالی و ساده‌انگاری مردم نسبت به این بیماری است گفت: چنانچه فردی نسبت به این ویروس شک دارد می‌تواند به بیمارستان‌ها مراجعه و مشکلات تنفسی بیماران را مشاهده کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه افزود: وضعیت در این پیک نسبت به پیک‌های قبلی بسیار خطرناک‌تر است و کاری نکنیم که وضعیت قرمز به سیاه تبدیل شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17106
  • 96 بازدید