• امروز : سه شنبه - ۴ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 20 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Tuesday - 26 October - 2021

واکسیناسیون ۵۷ درصد از جمعیت بالای ۶۰ سال در کرمانشاه

  • کد خبر : 17900
  • ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۹
واکسیناسیون ۵۷ درصد از جمعیت بالای ۶۰ سال در کرمانشاه
۵۷ درصد از افراد بالای ۶۰ سال در استان کرمانشاه دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

به گزارش پاتاق نیوز، معاون فنی مرکز بهداشت استان کرمانشاه با اشاره به اینکه از جمعیت ۲۳۴ هزار نفری بالای ۶۰ سال در استان ۱۳۳ هزار نفر دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند گفت: به ۳۱ هزار نفر از جمعیت بالای ۷۰ سال استان هم نوبت دوم واکسن کرونا تزریق شده است.

دکتر سارا شاه آبادی با اشاره به اینکه  میزان تزریق واکسن در نوبت اول بیش از ۱۲ درصد جمعیت  بالای ۱۸ سال استان یعنی معادل ۱۸۳ هزار نفر است خاطر نشان کرد: یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت استان کرمانشاه بالای ۱۸ سال سن دارند و در نوبت تزریق واکسن بر اساس اولویت بندی های انجام شده و سند ملی  واکسیناسیون در گروههای سنی قرار  دارند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر گروههای هدف تزریق واکسیناسیون کرونا در روستاها افراد بالای ۵۰ سال و در شهرها افراد ۶۰ سال به بالا هستند اظهار داشت: در سه روز تعطیلات پیش رو ( روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ) مراکز و پایگاههای تجمیعی استان از ساعت ۸ تا ۱۳.۳۰   آماده انجام واکسیناسیون مراجعه کنندگان ثبت نام شده هستند.

معاون فنی مرکز بهداشت استان کرمانشاه افزود: در حال حاضر ۳۱ پایگاه  تجمیعی  و سه سایت خودرویی در سطح استان فعالند که از این تعداد ۸ پایگاه و یک سایت خودرویی در مرکز استان کرمانشاه به مردم خدمات دهی می کنند .

وی با اشاره به تزریق روزانه بالغ بر۱۰ هزار دز واکسن کرونا در استان خاطر نشان کرد: استان کرمانشاه از نظر پایگاههای تجمیعی و تعداد تیمهای اختصاص داده شده برای تزریق واکسن رتبه اول کشور را دارد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17900
  • 49 بازدید