• امروز : دوشنبه - ۴ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 21 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Monday - 24 January - 2022

واکنش دادستان کرمانشاه به استفاده از مانکن‌های زنده خانم در یک مغازه

  • کد خبر : 14666
  • ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۷
واکنش دادستان کرمانشاه به استفاده از مانکن‌های زنده خانم در یک مغازه
کرمانشاه - دادستان کرمانشاه از برخورد قانونی با عوامل استفاده از مانکن‌های زنده خانم در ویترین یک مغازه در شهر کرمانشاه و پلمپ مغازه مذکور خبر داد.

به گزارش پاتاق نیوز، شهرام کرمی با اشاره به انتشار عکس‌هایی در فضای مجازی که در آن مغازه‌ای در شهر کرمانشاه از مانکن‌های زنده خانم برای تبلیغات خود استفاده کرده گفت: متاسفانه در تصاویر منتشر شده یک مغازه عرضه لباس در یکی از پاساژ‌های کرمانشاه از زنان بدون حجاب اسلامی برای تبلیغات و کسب درآمد بیشتر به شکل مانکن‌های زنده پشت ویترین استفاده کرده است.

وی افزود:همچنین این مغازه در اقدامی دیگر داخل محوطه یکی از بنا‌های تاریخی استان که نزد مردم کرمانشاه اهمیت مذهبی بالایی دارد، با استفاده از یک مدلینگ زن بی حجاب تبلیغاتی برای فروش پوشاک خود داشته است.
دادستان کرمانشاه این اقدام را خلاف قوانین، عرف و شرع اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: این نوع تبلیغات غیراسلامی و غیرانسانی احساسات خانواده‌های شهدا را در استان جریحه دار کرده است.

کرمی از دستور برخورد سریع و فوری با این واحد صنفی متخلف خبر داد و اعلام کرد: به ضابطین دستگاه قضایی استان دستور داده ایم، سریعا با این مغازه متخلف برخورد کرده و آن را پلمب کنند.

وی همچنین از صدور حکم دستگیری صاحب این مغازه و چند مانکن زنده آن خبر داد و گفت: در دین مبین اسلام برای زنان جایگاه و ارزش بسیار والایی در نظر گرفته شده و چنین تفکر و فرهنگی نیز در جامعه اسلامی ایران حاکم شده، بنابراین چنین اقداماتی تنزل جایگاه زنان و اقدامی خلاف شئونات اسلامی بوده و با آن بشدت برخورد خواهیم کرد.

دادستان کرمانشاه با اشاره به اینکه پیش از این نیز چنین حرکات هنجارشکنانه‌ای در چند شهر دیگر ایران دیده شده، تصریح کرد: اجازه نخواهیم داد عده‌ای فریب خورده دسیسه‌های دشمنان را برای زیر پا گذاشتن ارزش‌های اسلامی اینگونه در کشور و کرمانشاه اجرایی کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14666
  • 195 بازدید