• امروز : یکشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 23 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Sunday - 28 November - 2021

واکنش «BBC» به اتفاقات اخیر کرمانشاه؛ اتفاق خاصی نیفتاده است!

  • کد خبر : 14762
  • ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۷
واکنش «BBC» به اتفاقات اخیر کرمانشاه؛ اتفاق خاصی نیفتاده است!
سایت BBC فارسی بعد از چند روز نسبت به ماجراهای اخیر در کرمانشاه واکنش نشان داد. این رسانه در تلاش است تا اتفاقات صورت گرفته را عادی نشان داده و اذهان را از «خط نفوذ فرهنگی صهیونیست‌ها» در کرمانشاه دور کند.

به گزارش پاتاق نیوز، به نقل از خبرگزاری فارس، چندی پیش اجرای چند مانکن زنده در یک بوتیک لباس زنانه باعث حساسیت افکار عمومی و نهادهای قضایی در استان شد. انتشار فیلم و تصاویر این اقدام غیر اخلاقی در خبرگزاری فارس موجی از انتقادات را روانه مسئولان ذی ربط کرد تا در نهایت دادستانی نسبت به این مسئله ورود پیدا کرد و از دستگیری چندین نفر خبر داد.

استفاده از این مانکن زنده و توجه رسانه‌ها به این مسئله موجب شد که ابعاد دیگری از این ماجرا افشا شود. مدارک و اطلاعات به دست آمده نشان دهنده آن است که در زیر پوست شهر اقدامات ضد فرهنگی و غیر اخلاقی در حال ساماندهی شدن است و انتشار تصاویر مانکن‌های زنده تنها بخش کوچکی از اتفاقات بزرگی است که از چشم مردم و مسئولان دور مانده است.

در بررسی‌های صورت گرفته از سوی رسانه‌ها مشخص شد که برخی از این دفاتر مدلینگ که به صورت آزادانه و در سایه غفلت، بی توجهی یا سهل انگاری مسئولان ذی ربط در حال فعالیت هستند، متاسفانه به صورت آشکارا به ساحت و دستگاه امام حسین (ع) توهین کرده‌اند.

 یک دفتر مدلینگ اقدام به ضبط فیلم مبتذل در «تکیه معاون الملک» کرده است. مکانی که برای سال‌های متمادی محل عزاداری مردم کرمانشاه در ایام محرم بوده و از ارج و قرب بسیاری بالایی بین مردم شهر کرمانشاه برخوردار است.

انتشار این فیلم موجی از اعتراضات و انتقادات جدی مردم کرمانشاه را برانگیخت و همین ماجرا باعث شد که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به جای عذرخواهی با صدور جوابیه‌ای، فیلم منتشر شده را «فتوشاپ» عنوان کند!

این موضوع موجب واکنش هنرمندان و فعالین حوزه فیلم و سینما شد و آن‌ها این صحبت میراث فرهنگی را تعجب برانگیز خطاب کرده و امکان «مونتاژ» آن را قویاً رد کردند.

تکذیب ادعای مدیرکل میراث فرهنگی از سوی رسانه‌های داخلی و کارشناسان این حوزه بر شدت اعتراضات افزود تا اینکه «بی.بی.سی» ادعای میراث فرهنگی در این را خصوص تیتر کرده و عنوان داشت که کلیپ تهیه شده در تکیه معاون الملک «فتوشاپ» بوده است!

انتشار این خبر از سوی رسانه رسمی دولت انگلیس موجب طرح سوالات متعددی در بین مردم و رسانه‌های داخلی شد، چرا که بنابر مستندات به دست آمده، ماجرای کلیپ مبتذل تهیه شده در تکیه معاون الملک در راستای پروژه «نفوذ فرهنگی صهیونیست‌ها» در کرمانشاه بوده است و پیش از این نیز تصاویر متعددی از کشف حجاب و حتی آواز و تک خوانی زنان در تکایا و اماکن مذهبی به دست آمده است.

شناسایی خط نفوذ فرهنگی در کرمانشاه علت عصبانیت بی.بی.سی است

ماجرای استفاده از مانکن زنده پیش از این در «اسرائیل» انجام شده بود و بسیاری از فروشگاه‌های این رژیم از این نوع تبلیغ استفاده کرده بودند.

اولین بار در سال ۹۵ بود که استفاده از مانکن زنده توسط فروشگاه‌های صهیونیستی در رسانه‌های داخلی و خارجی انعکاس پیدا کرد. بنابر اعلام روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» ، عابران ساکن در سرزمین‌های اشغالی در این خصوص گفته‌اند: «که ما ابتدا فکر می‌کردیم این زنان مانکن‌های چوبی هستند که برای نمایش لباس‌ها در ویترین قرار گرفته‌اند اما با جابجا شدن و پلک زدن آنها فهمیدیم که اینها انسان هستند.»

در واقع استفاده از مانکن زنده و تبلیغات از دست ابتدا توسط صهیونیست‌ها به صورت جدی شروع و کم‌کم سر و کله آن در شهرهای ایران نیز پیدا شد. در بررسی‌های صورت گرفته توسط خبرگزاری فارس، ابعاد جدیدی از مسئله مدلینگ در کرمانشاه به دست آمده است.

برخی از فروشگاه‌ها با پرداخت هزینه‌های بالا، دختران در سنین ۱۸ الی ۳۰ را استخدام کرده و سپس با پرداخت هزینه دیگری به عکاسان اقدام به تبلیغ لباس‌هایی می‌کنند که هیچ گاه درآمد حاصل از فروش آنان هزینه صورت گرفته را جبران نمی‌کند!

پیگیری موضوع «نفوذ فرهنگی» توسط رسانه‌های داخلی در کرمانشاه باز هم موجب حساسیت رسانه دولتی انگلیس شد و دوباره این بنگاه خبرپراکنی با انتشار یک ویدیو در صدد آمد که اتفاقات زنجیره‌ای رخ داده در کرمانشاه را عادی جلو دهد.

در این فیلم کوتاه استفاده از مانکن‌های زنده یک امر عادی تبلیغاتی عنوان شده که در ایام کرونا و به دلیل ضرر کسبه ضروری اعلام شده است.

   

از سوی دیگر، رسانه دولتی بی.بی.سی با زیر سوال بردن خبر روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» که در سرزمین‌های اشغالی چاپ می‌شود و به صراحت به استفاده از مانکن‌های زنده اشاره دارد، عنوان کرده که هدف استفاده از این مانکن‌های مربوط به یک کارزار انتخاباتی در درون سرزمین‌های اشغالی است و با اعلام این خبر، در صدد تکذیب ماجرا و عدم ارتباط اقدامات انجام شده در کرمانشاه و «جریان نفوذ» در کرمانشاه است.

به راستی علت حمایت رسانه دولتی انگلیس از اتفاقات کرمانشاه چیست و چرا او در صدد به حاشیه کشیدن این ماجراست؟

چرا بی بی سی فارسی کلیپ مبتذل تهیه شده در تکیه تاریخی-مذهبی معاون الملک کرمانشاه را «فتوشاپ» اعلام کرده است؟

این سوالاتی است که ذهن هر خواننده‌ای را به خود جلب می‌کند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14762
  • منبع : خبرگزاری فارس
  • 394 بازدید