• امروز : دوشنبه - ۸ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Monday - 29 November - 2021

ورود تعزیرات به افزایش بی رویه اجاره بهای مسکن

  • کد خبر : 6802
  • ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۹:۴۹
ورود تعزیرات به افزایش بی رویه اجاره بهای مسکن

به گزارش پاتاق نیوز، داریوش جودکی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت : از ابتدای هفته آینده بازرسان اداره کل تعزیرات حکومتی در بنگاه‌های معاملات ملکی حضور یافته و به بررسی نرخ اجاره بهای واحد‌های مسکونی طی سال گذشته و امسال خواهند پرداخت. وی گفت : در صورتی که واحد مسکونی به شکل غیرمتعارف نرخ رهن و اجاره آن […]

به گزارش پاتاق نیوز، داریوش جودکی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت : از ابتدای هفته آینده بازرسان اداره کل تعزیرات حکومتی در بنگاه‌های معاملات ملکی حضور یافته و به بررسی نرخ اجاره بهای واحد‌های مسکونی طی سال گذشته و امسال خواهند پرداخت.

وی گفت : در صورتی که واحد مسکونی به شکل غیرمتعارف نرخ رهن و اجاره آن طی امسال نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده باشد بدون شک با آن بنگاه معاملات ملکی برخورد‌های قانونی به عمل خواهد آمد.

جودکی در پایان و با اشاره به خلاء‌های قانونی که در بحث برخورد با ملتهب کنندگان بازار مسکن وجود دارد، پیشنهاد کرد تا استانداران سراسر کشور در نامه‌ای از رئیس جمهور بخواهند طبق اختیاراتی که دارد اجازه برخورد قاطعانه تری با متخلفانی که بازار رهن و اجازه مسکن را ملتهب می‌کنند را صادر کند.

فرماندار کرمانشاه نیز در این جلسه بر ادامه مدیریت سایت‌های فعال در حوزه خرید و فروش و رهن و اجازه مسکن تاکید کرد و گفت: از چندی پیش دادستانی به این موضوع ورود پیدا کرد و انتظار می‌رود همین روند با قاطعیت و نظارت‌های بیشتر ادامه پیدا کند.

فضل الله رنجبر با بیان اینکه افزایش غیرمتعارف اجاره بهای مسکن در شهر کرمانشاه باعث شده تا برخی از مردم به فکر چادرنشینی بیفتند، گفت: آن‌ها با بیان اینکه توان پرداخت رهن و اجاره بهای تعیین شده از سوی صاحبان واحد‌های مسکونی را ندارند در مراجعات خود طلب چادر می‌کنند.

وی با تاکید بر لزوم مدیریت این معضل که در شهر کرمانشاه به اوج خود رسیده، گفت: به تازگی جلسه‌ای با صاحبان املاک مسکن در هر هشت منطقه شهرداری را داشتیم و قرار شد تا آن‌ها برای رفع این مشکل و مدیریت اجاره بهای پرداختی از سوی صاحبان املاک اقدام لازم را انجام دهند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6802
  • 223 بازدید

برچسب ها