• امروز : جمعه - ۲۶ شهریور - ۱۴۰۰
  • برابر با : 10 - صفر - 1443
  • برابر با : Friday - 17 September - 2021

ورود سامانه بارشی به استان کرمانشاه

  • کد خبر : 5048
  • ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶
ورود سامانه بارشی به استان کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، حق پرست کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه از ورود سامانه بارشی به استان از فردا عصر خبر داد و گفت : این سامانه باعث بارش برف و باران در سطح استان تا پایان هفته خواهد شد. حق پرست گفت : سامانه ناپایدار بارشی از بعدازظهر فردا (هفتم اسفند) […]

به گزارش پاتاق نیوز، حق پرست کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه از ورود سامانه بارشی به استان از فردا عصر خبر داد و گفت : این سامانه باعث بارش برف و باران در سطح استان تا پایان هفته خواهد شد.
حق پرست گفت : سامانه ناپایدار بارشی از بعدازظهر فردا (هفتم اسفند) وارد جو استان خواهد شد و فعالیت آن کم و بیش تا پایان هفته ادامه دارد.
وی افزود: این سامانه باعث وزش باد نسبتا شدید و بارندگی در سطح استان می‌شود و کاهش دما را نیز در روز‌های پایان هفته به همراه خواهد داشت.
به گفته کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه شدت بارش‌های ناشی از این سامانه در روز‌های چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه خواهد بود.
وی گفت: احتمال اینکه میزان بارش‌ها در این چند روز به طور میانگین به ۲۰ تا ۳۰ میلیمتر در سطح استان برسد، وجود دارد.
حق پرست با اشاره به کاهش دمای روزانه ناشی از فعالیت این سامانه در روز جمعه (۱۰ اسفند)، یادآوری کرد: این کاهش حدود پنج تا هفت درجه سانتی‌گراد خواهد بود.
کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه اضافه کرد: کاهش دمای هوا احتمال بارش برف را حتی در نواحی معتدل استان ایجاد می‌کند .

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5048
  • 415 بازدید

برچسب ها