• امروز : سه شنبه - ۴ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 20 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Tuesday - 26 October - 2021
فرماندار هرسین:

ورود مهمانان نوروزی به هرسین نگران‌ کننده است

  • کد خبر : 16796
  • ۰۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۰:۴۱
ورود مهمانان نوروزی به هرسین نگران‌ کننده است
هرسین - فرماندار هرسین ادامه ️ورود مهمانان نوروزی و همچنین تردد زیاد خودروهای غیربومی در این شهرستان را بسیار نگران کننده دانست و گفت: در صورت همکاری نکردن مردم و بویژه اصناف ممکن است وضعیت موجود شکننده شود.

به گزارش پاتاق نیوز، عبادالله کنجوریان روز یکشنبه در اولین جلسه ستاد مدیریت ویروس کرونا هرسین، از آماده باش کادر درمان و دستگاه‌های اجرایی این شهرستان برای مقابله با پیک کرونا و شیوع کرونای انگلیسی خبر داد.

وی اظهار داشت: از لحاظ رنگ بندی در وضعیت زرد قرار داریم و با توجه به ورود مهمانان نوروزی به شهرستان و شیوع کرونای انگلیسی از مردم انتظار بیشتری در راستای رعایت هرچه بیشتر پروتکل ها و حضور نیافتن در تجمعات خطرآفرین همچون مجالس عزا و عروسی داریم.

فرماندار هرسین گفت: پیش بینی می شود به علت مراودات مردم این شهرستان با شهرستان های اطراف و بخصوص شهرهایی که کرونای انگلیسی در آن شیوع یافته وضعیت هرسین از حالت پایدار خارج شود، در این راستا تصمیماتی در جلسه امروز اتخاذ شد و در صورت مطابقت با مصوبات و تصمیمات ستاد کرونای استان به مرحله اجرا گذاشته می‌شود.

وی از اصناف خواست ضمن استفاده از ماسک با رعایت شیوه نامه های بهداشتی سلامتی را به مردم هدیه دهند و حتی المقدور از ایجاد تجمع در واحدهای صنفی خود جلوگیری نمایند.

کنجوریان افزود: در طرح شهید سلیمانی و همچنین در گام چهارم این طرح تاکنون ۹۱ درصد از جمعیت هرسین غربال گری شده اند و در این راستا ۶ هزار و ۷۰۰ بسته معیشتی و ۳۵ هزار عدد ماسک با اعتبار ۲۰ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال در بین نیازمندان و خانواده های آسیب دیده از کرونا توزیع شده است.

وی همچنین گفت: ۶۰۰ بسته معیشتی و بهداشتی برای زمان پیک کرونا و حمایت از خانواده های آسیب دیده از این بیماری در شهرستان پیش بینی شده است.

پلمب قلیان سراهای غیرمجاز، بازرسی های سرزده از کارخانجات و بررسی چگونگی اعمال پروتکل ها در این واحدها، استفاده از ظرفیت برنامه شاد به منظور آگاه سازی هرچه بیشتر والدین و دانش آموزان به منظور فرهنگ سازی استفاده از ماسک و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از مهمترین مصوبات اولین جلسه ستاد کرونای شهرستان هرسین در سال‌جاری بود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16796
  • 91 بازدید