• امروز : دوشنبه - ۲ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 22 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 23 May - 2022

وضعیت بحرانی گیلانغرب در زمینه شیوع کرونا

  • کد خبر : 13174
  • ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴
وضعیت بحرانی گیلانغرب در زمینه شیوع کرونا

به گزارش پاتاق نیوز،گیلانغرب یکی از سه شهرستان فوق قرمز استان کرمانشاه در سطح کشور معرفی شده و وضعیت شیوع کرونا در این شهرستان کاملا بحرانی است. کوروش محمودیان فرماندار گیلانغرب در نشست اضطراری ستاد کرونای این شهرستان از اعمال محدودیت‌های سخت و شدید با توجه به وضعیت بحرانی شیوع ویروس کرونا در این شهرستان خبر داد. […]

به گزارش پاتاق نیوز،گیلانغرب یکی از سه شهرستان فوق قرمز استان کرمانشاه در سطح کشور معرفی شده و وضعیت شیوع کرونا در این شهرستان کاملا بحرانی است.

کوروش محمودیان فرماندار گیلانغرب در نشست اضطراری ستاد کرونای این شهرستان از اعمال محدودیت‌های سخت و شدید با توجه به وضعیت بحرانی شیوع ویروس کرونا در این شهرستان خبر داد.

وی گفت: متاسفانه افزایش آمار افراد مبتلا در این شهرستان در یک ماه گذشته دو برابر شده به گونه‌ای که در یک هفته گذشته تست ۶۷ نفر مثبت بوده است.

محمودیان با بیان اینکه تعداد افراد مبتلا در این شهرستان به ۴۶۶ مورد و تعداد موارد فوت نیز به ۲۶ نفر افزایش یافته است، افزود: درحال حاضر ۲۲ نفر در بیمارستان الزهراء گیلانغرب بستری هستند و این درحالیست که امکانات موجود جوابگوی این تعداد بیمار نبوده و کمبود پرسنل و تجهیزات درمانی کاملا مشهود است.

فرماندار گیلانغرب تصریح کرد: چنانچه تجهیزات درمانی مورد نیاز فراهم نگردد امکان نگهداری بیماران کرونایی بیش از ظرفیت شهرستان وجود ندارد و ناچار خواهیم بود مبتلایان را به مرکز استان اعزام کنیم.

دکتر شاپور جهانی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان هم با اشاره به اینکه تست ۶۱ نفر از کادر درمان و اداری شبکه بهداشت ودرمان گیلانغرب مثبت شده، گفت: ۲۳ نفر از این تعداد مجموعه کادر درمان و پرستاران بیمارستان الزهرا هستند.

وی از مردم خواست با رعایت پروتکل‌ها و حذف برنامه‌های تجمعی و مراسمات کادر درمان را در کمک به بازگشت شهرستان به وضعیت عادی یاری نمایند.

ممنوعیت ورود به مناطق گردشگری، ممنوعیت برگزاری هرگونه مراسم ختم و عروسی‌ها، ممانعت از هرگونه اطلاع رسانی در خصوص مراسمات تشییع و خاکسپاری توسط چاپخانه ها، بلندگو‌های سیار و شبکه‌های مجازی، تعطیلی آرامستانها، مراکز پرتجمع و اماکن ورزشی از جمله مصوبات امروز ستاد کرونای شهرستان گیلانغرب بود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13174
  • 96 بازدید

برچسب ها