• امروز : جمعه - ۳ بهمن - ۱۳۹۹
  • برابر با : 9 - جماد ثاني - 1442
  • برابر با : Friday - 22 January - 2021

وضعیت ذخایر خونی کرمانشاه خوب نیست/ درخواست از عروس و دامادها برای اهدای خون در «روز ملی ازدواج»

  • کد خبر : 10555
  • ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷
وضعیت ذخایر خونی کرمانشاه خوب نیست/ درخواست از عروس و دامادها برای اهدای خون در «روز ملی ازدواج»

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل سازمان انتقال خون استان کرمانشاه، با بیان اینکه اوضاع ذخایر خونی استان اصلا خوب نیست، گفت: ذخایر خونی ما به کمترین حد ممکن از زمان شروع بیماری کرونا رسیده است. پژمان صالحی‌فر امروز اظهار داشت: امروز روز بسیار مبارکی است، سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س)؛ که به […]

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل سازمان انتقال خون استان کرمانشاه، با بیان اینکه اوضاع ذخایر خونی استان اصلا خوب نیست، گفت: ذخایر خونی ما به کمترین حد ممکن از زمان شروع بیماری کرونا رسیده است.

پژمان صالحی‌فر امروز اظهار داشت: امروز روز بسیار مبارکی است، سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س)؛ که به اسم روز ازدواج نامگذاری شده است، ازدواج سرآغاز یک زندگی است و بر همین پایه اهدای زندگی در این روز با اهدای خون می‌تواند پشتوانه خوبی برای دوام و بقای زندگی باشد.

وی ادامه داد: بر این اساس سازمان انتقال خون با توجه به کاهش ذخایر خونی که در کشور وجود دارد اقدام به برگزاری طرحی کرده که در این طرح از زوج‌های جوان خواسته شده که در سرآغاز زندگی برای اهدای خون به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کنند.

مدیر کل سازمان انتقال خون استان کرمانشاه، از همه زوجینی که در این ایام اقدام به ازدواج می‌کنند خواست که با اهدای یک یا دو واحد خون زندگی را به دیگران ببخشند و سرآغاز زندگی را با یک کار خیر و یک فرهنگ بسیار خوب آغاز کنند.

وی با بیان اینکه اوضاع ذخایر خونی استان اصلا خوب نیست، تصریح کرد: ذخایر خونی ما به کمترین حد ممکن از زمان شروع کرونا رسیده است.

صالحی‌فر با بیان اینکه ذخیره خون برای تمامی گروهای خونی در این سازمان بسیار کم شده است، گفت: به دلیل گرمای تابستان و شیوع بیماری کرونا تعداد مراجعه اهدا کنندگان خون بسیار کمتر از مقدار مورد نیاز است و با توجه به جمعیت بیماران خاص در استان و حوادث غیرقابل پیش‌بینی جاده‌ای، ادامه این روند نگران کننده است.

وی تصریح کرد: ذخایر خونی در برخی از گروه‌های خونی به خصوص گروه‌های منفی استان به حد یک روز است و این وضعیت را نگران کننده می‌کند، امیدواریم مردم به کم بیماران بیایند و نیاز آن‌ها را برطرف کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=10555
  • 54 بازدید

برچسب ها

نوشته های مشابه