• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022
سرپرست پارک علم و فناوری استان کرمانشاه:

پارک علم و فنآوری کرمانشاه از ۲۵۲ واحد فناور حمایت می کند

  • کد خبر : 14308
  • ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
پارک علم و فنآوری کرمانشاه از ۲۵۲ واحد فناور حمایت می کند
کرمانشاه - در حال حاضر ۲۵۲ واحد فناور زیر چتر حمایتی پارک علم وفناوری کرمانشاه قرار دارند.

به گزارش پاتاق نیوز، سرپرست پارک علم و فناوری استان کرمانشاه گفت: ماموریت پارک علم و فناوری به عنوان اصلی‌ترین نهاد توسعه فناوری در استان، حمایت از ایده‌های فناورانه و همچنین ایجاد فضای لازم جهت تبدیل فرصت‌های کارآفرینانه به کسب و کار‌های نو آورانه است.

سیامک آزادی افزود: این واحد‌های فناور در حوزه‌های متنوعی همچون صنایع شیمیایی، پزشکی، کشاورزی، فناوری اطلاعات، گیم و انیمیشن، زیست فناوری، گیاهان دارویی، برق و الکترونیک در حال فعالیت هستند.

وی با اشاره به بهره مندی واحد‌های فناور از حمایت‌های مالی و غیر مالی گفت: اعطای تسهیلات کم بهره، ارائه مشاوره‌های تخصصی در طی فرایند تجاری سازی ایده، برگزاری کارگاه‌های تخصصی، شرکت در نمایشگاه‌های ملی و بین المللی، بازارسازی، پروژه یابی و صادرات محصول، تخصیص فضای کاری اداری، آزمایشگاهی و کارگاهی، اعطای مجوز فناوری و برخورداری از معافیت‌های مالیاتی از جمله حمایت‌هایی است که واحد‌های فناور از ان برخوردارند.

آزادی خاطرنشان کرد: سال گذشته بیش از ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحد‌های فناور استان از منابع مختلف پرداخت شده است.

سرپرست پارک علم و فناوری استان کرمانشاه اظهار داشت: علی رغم اقدامات و تلاش‌های انجام شده موانعی بر سر راه توسعه شرکت‌های دانش بنیان و فناور وجود دارد که از جمله ان‌ها می‌توان به عدم حمایت سازمان‌ها و نهاد‌های دولتی از این واحدها، عدم پرداخت به موقع مطالبات شرکتها، واردات کالا‌های مشابه که بعضا منجر به تعطیلی واحد‌های فناور می‌شود، اعطای تسهیلات با سود بالا، مشکلات تامین مواد اولیه و موانع موجود بر سر راه نقل و انتقالات ارزی شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد.

از شروع فعالیت پارک علم و فناوری کرمانشاه در ده سال گذشته تا کنون بیش از ۶۰۰ واحد فناور از حمایت این پارک برخوردار شده اند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14308
  • 616 بازدید