• امروز : یکشنبه - ۲۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 11 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 17 October - 2021

پایان فاز اول واکسیناسیون در کرمانشاه/ ۱۹ هزار و ۲۱۶ دُز واکسن کرونا تزریق شد

  • کد خبر : 17283
  • ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۶
پایان فاز اول واکسیناسیون در کرمانشاه/ ۱۹ هزار و ۲۱۶ دُز واکسن کرونا تزریق شد
معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه، از پایان فاز اول واکسیناسیون کرونا در استان خبر داد و گفت: در مجموع در این فاز ۱۹ هزار و ۲۱۶ دُز تزریق شده است.

به گزارش پاتاق نیوز، ابراهیم شکیبا از پایان فاز اول واکسیناسیون کرونا در استان خبر داد و اظهار داشت: در فاز اول واکسیناسیون که ویژه کادر بهداشت و درمان و جمعی از افراد در معرض خطر بود، ۱۹ هزار و ۲۱۶ دُز واکسن تزریق شد.

وی ادامه داد: از این تعداد ۱۱ هزار و ۸۷ دُز به پرسنل درمانی، ۴ هزار و ۳۳۳ دُز به پرسنل حوزه بهداشت، ۳۳۶ دُز  به پرسنل فوریت‌های پزشکی تلقیح شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: از سایر دریافت کنندگان واکسن پزشکان عضو سازمان نظام پزشکی به تعداد یک هزار و ۱۲۸ دُز، هفت نفر پرسنل آزمایشگاه‌های دامپزشکی، ۱۷ نفر غسال و ۱۴۵ نفر پاکبان بوده‌اند.

وی افزود: در این فاز همچنین ۴۴۹ دُز به سالمندان و یک‌هزار و ۶۰۸ دُز به جانبازان تزریق شد و در مرحله بعد، سالمندان بالای ۸۰ سال و بیماران خاص واکسینه خواهند شد.

شکیبا تصریح کرد: برای افراد سرطانی و بیماران خاص باید طبق دستورالعمل موقعیت بیمار در بیمارستان اقدام به تزریق واکسن شود.

وی گفت: با تمهیدات و اقدامات انجام شده و با بسیج تمامی ظرفیت‌ها برای واکسیناسیون و مقابله با موج جدید کرونا، خوشبختانه استان کرمانشاه در زمینه واکسیناسیون شرایط مطلوبی دارد.

شکیبا در پایان، خاطرنشان کرد: مردم از تجمع در خانه‌های سلامت و مراکز بهداشتی پرهیز کنند هیچ محلی برای ثبت نام واکسن کرونا و نوبت‌گیری تزریق اعلام نشده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17283
  • 74 بازدید