• امروز : سه شنبه - ۴ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 20 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Tuesday - 26 October - 2021
وزیر نفت:

پتروشیمی اسلام آبادغرب را در شرایط تحریم شروع کردیم

  • کد خبر : 16094
  • ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
پتروشیمی اسلام آبادغرب را در شرایط تحریم شروع کردیم
اسلام آبادغرب - وزیر نفت با اشاره به تحریم و فشارهای سخت اقتصادی کشور گفت: ما در این دوران سخت اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه طرح بزرگ پتروشیمی اسلام آبادغرب را شروع کرده‌ایم که هدیه دولت به مردم مقاوم استان کرمانشاه است.

به گزارش پاتاق نیوز، بیژن نامدار زنگنه روز شنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی اسلام آبادغرب، از این پروژه به عنوان طرحی دانش بنیان و ۱۰۰ درصد ایرانی نام برد و افزود: این طرح بعد از سه سال که به سوددهی رسید سهامش به مردم واگذار می شود.

وی اظهار داشت که اجرای این طرح یکی از آرزوهای فنی بنده بود و سال ها به دنبال اجرای آن بودم که خوشبختانه امروز به این آرزو رسیدم.

وی با اشاره به سرمایه گذاری نیم میلیارد دلاری برای اجرای این طرح گفت: اوایل سال آینده پیمانکار اصلی این طرح شروع به نصب تجهیزات می کند و در این میان تلاش ما استفاده از ظرفیت صنعتی و پیمانکاری استان کرمانشاه است.

نامدار زنگنه کرمانشاه را بعد از بوشهر و خوزستان سومین قطب پتروشیمی کشور دانست و افزود: اکنون در کرمانشاه ۳۰ هزار تن پلی اتیلن تولید می شود.

وی از دولت به دلیل حمایت های همه جانبه از این طرح قدردانی کرد و آن را از هدایای با ارزش دولت در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دانست.

به گفته استاندار کرمانشاه، میزان سرمایه گذاری این طرح با ارز ۴۲۰۰ تومانی حدود هفت هزار میلیارد تومان و با نرخ ارز آزاد حدود ۲۲ تا ۲۵ هزار میلیارد تومان خواهد بود که زمینه ساز یک تحول اقتصادی در منطقه است.

هوشنگ بازوند؛ استاندار کرمانشاه با بیان اینکه این طرح می‌تواند کل مشکل بیکاری اسلام‌آبادغرب را ریشه‌کن کند، گفت: استان کرمانشاه به واسطه جنگ تحمیلی مقداری از توسعه اقتصادی عقب افتاده و از آن جایی که مهندس زنگنه نیز اهل همین دیار است، برای انجام چند پروژه بزرگ و ملی در کرمانشاه توافق کردیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16094
  • 96 بازدید