• امروز : دوشنبه - ۲۴ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 18 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 15 August - 2022

پرداخت بیش از ۱۵ میلیارد تومان زکات کرمانشاهیان در سال ۹۷

  • کد خبر : 6151
  • ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
پرداخت بیش از ۱۵ میلیارد تومان زکات کرمانشاهیان در سال ۹۷

به گزارش پاتاق نیوز، رضا طاهری گفت: بیش از ۸۲ درصد از مجموع روستا‌های دارای اقلام زکات در استان کرمانشاه، این واجب الهی را پرداخت می‌کنند. وی با بیان اینکه مودیان خیر کرمانشاهی در سال ۹۷ بیش از ۱۵ میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان زکات پرداخت کردند، افزود: این میزان زکات جمع آوری شده نسبت […]

به گزارش پاتاق نیوز، رضا طاهری گفت: بیش از ۸۲ درصد از مجموع روستا‌های دارای اقلام زکات در استان کرمانشاه، این واجب الهی را پرداخت می‌کنند.
وی با بیان اینکه مودیان خیر کرمانشاهی در سال ۹۷ بیش از ۱۵ میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان زکات پرداخت کردند، افزود: این میزان زکات جمع آوری شده نسبت به برنامه ابلاغی سال گذشته ۱۶۸ درصد رشد داشته و کرمانشاه از نظر تحقق برنامه در کشور رتبه اول را کسب کرده است.
رئیس اداره اجرایی زکات کمیته امداد استان خاطرنشان کرد: ۶۲ درصد از زکات جمع آوری شده در سال ۹۷ به منظور فقر زدایی و در امور محرومین هزینه شده و ۳۸ درصد نیز صرف ساخت و مرمت ۱۴۷ پروژه عمرانی عام المنفعه همچون مسجد، غسالخانه و کتابخانه در استان شده است.
طاهری با بیان اینکه تعهد جمع آوری زکات در سال ۹۸ نیز بیش از ۲۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است، عنوان کرد: با توجه به افزایش نزولات جوی در سال جاری و ظرفیت استان در بخش کشاورزی رشدی۶۲ درصدی در امر پرداخت زکات نسبت به عملکرد سال ۹۷ پیش بینی می‌شود.
وی یادآور شد: حدود ۷ میلیارد تومان از زکات پیش بینی شده برای سال ۹۸ سهم زکات فطره خواهد بود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6151
  • 341 بازدید

برچسب ها