• امروز : دوشنبه - ۱۱ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - ذو الحجة - 1442
  • برابر با : Monday - 2 August - 2021

پروازهای حجاج غرب کشور از طریق فرودگاه کرمانشاه انجام می‌شود

  • کد خبر : 5989
  • ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۵
پروازهای حجاج غرب کشور از طریق فرودگاه کرمانشاه انجام می‌شود

به گزارش پاتاق نیوز، حامد دارابی با اشاره به اینکه برای حج تمتع امسال ۹۰۰ نفر از استان کرمانشاه به سرزمین وحی اعزام می‌شوند، اظهار داشت: برای هر یک از زائران باید ۱۲ دوره آموزشی برگزار شود. دارابی افزود: هفت کاروان از استان کرمانشاه، یک کاروان ۱۳۵ نفره از استان ایلام و یک کاروان ۸۵ نفره […]

به گزارش پاتاق نیوز، حامد دارابی با اشاره به اینکه برای حج تمتع امسال ۹۰۰ نفر از استان کرمانشاه به سرزمین وحی اعزام می‌شوند، اظهار داشت: برای هر یک از زائران باید ۱۲ دوره آموزشی برگزار شود.

دارابی افزود: هفت کاروان از استان کرمانشاه، یک کاروان ۱۳۵ نفره از استان ایلام و یک کاروان ۸۵ نفره از استان همدان از فرودگاه کرمانشاه اعزام سرزمین وحی می‌شوند و پروازهای حج تمتع امسال در طی دو روز انجام خواهد شد.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در سال گذشته هزینه اعزام زائران استان به حج تمتع ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود عنوان کرد: در استان کرمانشاه سقف هزینه اعزام‌ها ۲۴ میلیون تومان است.

دارابی با اشاره به اینکه این اعزام‌ها در قالب هفت کاروان شامل سه کاروان اهل سنت و چهار کاروان  تشیع انجام می‌شود اظهار کرد: تعداد زائران شیعه ۵۰۰ نفر و اهل سنت نیز ۴۰۰ نفر اعلام شده است و امسال شاهد افزایش ظرفیتهای اعزام به حج تمتع هستیم.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه بیان کرد: با تلاش مسئولان اسکان سازمان حج و زیارت ظرفیت مسکن بیشتری متناسب با شأن زائران جمهوری اسلامی ایران فراهم شده است.

وی با اشاره به متولیان کاروانهای حج استان کرمانشاه عنوان کرد: در استان کرمانشاه سعید کریمی‌خو متولی کاروان ۱۶۰ نفره تشیع از شهر کرمانشاه با آدرس شرکت شجره ابیار علی(ع) واقع در خیابان ناصری و هزینه ۲۴۷ میلیون و ۱۷۷ هزار ریال، محمود قدمی متولی کاروان ۱۶۰ نفره تشیع از شهر کرمانشاه با آدرس دفتر زیارتی نور قباء واقع در شهرک الهیه و هزینه سفر ۲۴۷ میلیون و ۱۷۷ هزار ریال، الله‌مراد روزگرد متولی کاروان ۱۳۵ نفره اهل تشیع از شهر کرمانشاه با آدرس دفتر زیارتی بالاتر از سالن ورزشی ولایت و هزینه سفر ۲۴۷ میلیون و ۱۷۷ هزار ریال و سید جواد میرعباسی متولی کاروان ۸۵ نفره تشیع از شهرستان کنگاور با آدرس دفتر زیارتی انوار البقیع واقع در خیابان امام خمینی(ره) و هزینه ۲۴۷ میلیون و ۱۷۷ هزار ریال خواهند بود.

دارابی افزود: مصطفی حسینی متولی کاروان ۱۶۰ نفره اهل سنت از شهر کرمانشاه با آدرس دفتر زیارتی نسیم یاس واقع در میدان آزادی و روبه‌روی بقعه سیده فاطمه و هزینه سفر ۲۳۰ میلیون و ۳۷۷ هزار ریال، مجتبی عظیمی متولی کاروان ۱۳۵ نفره اهل سنت از شهرستان جوانرود با آدرس دفتر زیارتی نور کوثر مدینه و هزینه ۲۲۵ میلیون و ۷۱۱ هزار ریال، حمید زردوئی متولی کاروان ۱۶۰ نفره اهل سنت از شهرستان روانسر با آدرس دفتر زیارتی سراب، خیابان امام خمینی(ره)، کوچه هلال و هزینه ۲۳۳ میلیون و ۱۷۷ هزار ریال هستند.

مدیرکل حج و زیارت کرمانشاه گفت: همچنین ۱۲۰۰ زائر کرمانشاهی در قالب ۳۲ کاروان از تاریخ ۲۴ اسفندماه سال ۹۷ تا ۸ فروردین سال ۹۸ به عتبات عالیات اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه زائران در نوروز با هزینه یک میلیون و ۹۰۰ هزار تا دو میلیون به عتبات اعزام شدند عنوان کرد: از این به بعد تا قبل از ماه رمضان اعزام زائران با هزینه یک میلیون و ۳۰۰ هزار تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار انجام خواهد شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5989
  • 342 بازدید

برچسب ها