• امروز : پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 21 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 18 August - 2022

پروژه ساخت واحد کاتالیست BZN2‌ در مجتمع پلیمر کرمانشاه آغاز شد

  • کد خبر : 12059
  • ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴
پروژه ساخت واحد کاتالیست BZN2‌ در مجتمع پلیمر کرمانشاه آغاز شد

به گزارش پاتاق نیوز، به نقل از خبرگزاری مهر، با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور پروژه ساخت واحد کاتالیست BZN2‌ در مجتمع پلیمر کرمانشاه آغاز شد. علی رستم آبادی صبح امروز در حاشیه مراسم آغاز به کار پروژه ساخت واحد کاتالیست BZN2 در مجتمع پلیمر کرمانشاه اظهار کرد: مجتمع پلیمر کرمانشاه در سال ۱۳۸۶ کلنگ زنی […]

به گزارش پاتاق نیوز، به نقل از خبرگزاری مهر، با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور پروژه ساخت واحد کاتالیست BZN2‌ در مجتمع پلیمر کرمانشاه آغاز شد.

علی رستم آبادی صبح امروز در حاشیه مراسم آغاز به کار پروژه ساخت واحد کاتالیست BZN2 در مجتمع پلیمر کرمانشاه اظهار کرد: مجتمع پلیمر کرمانشاه در سال ۱۳۸۶ کلنگ زنی شده و در سال ۱۳۹۱ به بهره برداری رسیده که تولید اصلی آن پلی اتیلن سنگین که کاربرد ساخت لوله آبیاری، مخازن ذخیره بزرگ و کوچک است.

وی افزود: ظرفیت اسمی تولید در این واحد پلیمری ۳۰۰ هزار تن در سال است که با همت و تلاش همکاران در چند سال گذشته جمع تولید سالیانه را به بالای ۳۶۰ هزار تن رسانده‌ایم.

رئیس مجتمع پلیمر کرمانشاه به اهمیت به کار گیری نیروی بومی در پروژه‌های تولیدی اشاره کرد و افزود: در این مجتمع ۸۰۰ نیروی کار مشغول هستند که ۹۹ درصد آن نیرو بومی کرمانشاهی است.

وی در ادامه با اشاره به روش آلمانی و ژاپنی تولید در این مجتمع گفت: پروژه‌ای که امروز ساخت آن آغاز شد، تبدیل اتیلن به پلی اتیلن به روش میتسویی ژاپن است که پیش بینی می‌شود تا ۲ سال آینده با ظرفیت تولید ۵۰ تن در سال به بهره برداری برسد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری نیز در این مراسم با اشاره به تفاوت صنعت با کارخانه اشاره کرد و افزود: صنعت به انسان‌های تحصیل کرده نیاز دارد و امیدواریم با همین سرعت پیشرفت به صنعت پتروشیمی برسیم.

سورنا ستاری در ادامه افزود: ساخت این ۲ کاتالیست برای اولین بار در کشور است که اجرایی می‌شود و خوشحالیم که کرمانشاه میزبان این اتفاق مبارک است.

گفتنی است در پایان معاون علمی و فناوری رئیس جمهور آغاز پروژه ساخت واحد کاتالیست BZN2 در مجتمع پلیمر کرمانشاه را اعلام کرد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12059
  • 184 بازدید

برچسب ها