• امروز : دوشنبه - ۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 28 - ذو القعدة - 1443
  • برابر با : Monday - 27 June - 2022

پلمب ۳۰ واحد عرضه مواد غذایی غیربهداشتی در کرمانشاه

  • کد خبر : 8027
  • ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
پلمب ۳۰ واحد عرضه مواد غذایی غیربهداشتی در کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، بهمن خدادادیان  اظهار داشت: مبارزه با عرضه غیر مجاز کشتار دام یکی از اقدامات مشترک مرکز بهداشت و دامپزشکی است. وی با اشاره به بازرسی از مراکز عرضه دام افزود: طی یک ماه اخیر در بازرسی های به عمل آمده بیش از ۱.۵ تن گوشت غیرمجاز دام کشف شده است. کارشناس مسئول […]

به گزارش پاتاق نیوز، بهمن خدادادیان  اظهار داشت: مبارزه با عرضه غیر مجاز کشتار دام یکی از اقدامات مشترک مرکز بهداشت و دامپزشکی است.

وی با اشاره به بازرسی از مراکز عرضه دام افزود: طی یک ماه اخیر در بازرسی های به عمل آمده بیش از ۱.۵ تن گوشت غیرمجاز دام کشف شده است.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه گفت: از این میزان ۷۴۵ کیلوگرم دام سبک وسنگین، ۶۹ دست کله پاچه، ۴۸۳ کیلو گرم دل و جگر و گوشت بسته بندی شده، ۳۵۹ کیلوگرم گوشت تاریخ مصرف گذشته و ماهی غیر بهداشتی و ۲۸۰ کیلو گرم سنگدان و دل و جگر فله ای کشف شده است.

این مسئول عنوان کرد: در یک ماه اخیر ۳۰ واحد عرضه مواد غذایی شامل سوپر مارکت، رستوران و اغذیه فروشی به‌دلیل عدم رعایت اصول بهداشتی و انجام رفتارهای پرخطر پلمب شده است.

خدادادیان افزود: به منظور ارائه آموزش و اطلاع رسانی به گروه های هدف در راستای پیشگیری از ابتلا به بیماریهای مشترک بین انسان و دام ۴۶۹ جلسه با همکاری اداره دامپزشکی برگزار شد.

  وی تصریح کرد: در این راستا ۸۴۰۶ نفر از بهورزان، دامداران و کشاورزان، زنان خانه دار روستایی و شهری، دانش آموزان، جگرکی ها، سفیران سلامت، قصابی ها و اعضای شوراها و دهیاری ها مورد آموزش قرار گرفتند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8027
  • 239 بازدید

برچسب ها