• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری:

پویش شادمانی رسول الله (ص) انجام می‌گیرد

  • کد خبر : 13599
  • ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰:۲۵
پویش شادمانی رسول الله (ص) انجام می‌گیرد
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری با عنوان اینکه پویش شادمانی رسول الله (ص) به منظور کمک به نیازمندان در ایام کرونا اجرایی می شود، گفت: از نظر فقهی اگر کسی به واسطه ما بیمار شود باید ضامن بهبود بیماری او بشویم و اگر کسی به واسطه‌ی انتقال بیماری توسط ما، فوت کرد باید دیه آن را به خانواده‌اش پرداخت کنیم.

به گزارش پاتاق نیوز، آیت‌الله محمود محمدی عراقی نماینده استان در مجلس خبرگان رهبری، عصر امروز در دیدار با تنی چند از خبرنگاران ضمن تبریک به مناسبت ایام ربیع‌الاول و ولادت پیامبر اسلام (ص) و امام جعفر صادق(ع)، اظهار داشت: مطرح کردن هفته‌ی وحدت توسط امام راحل(ره)، تفاوت تاریخ ولادت پیامبر اسلام در بین سنی(۱۲ ربیع‌الاول) و شیعه(۱۷ربیع‌الاول) را که می‌توانست باعث نوعی دوگانگی شود را، به زمینه‌ی نزدیکی شیعه و سنی تبدیل کرد.

وی با اشاره برنامه‌های بومی و خاص استان کرمانشاه در جشن‌های ربیع الاول و هفته وحدت، گفت: استان ما در این ایام حال و هوای ویژه‌ای دارد وبرنامه‌های خاصی چون دف‌زنی و مدیحه‌خوانی، جلوه خاصی به این ایام می‌دهد که متاسفانه امسال به خاطر بیماری کرونا مردم نمی‌توانند به خوبی به اظهار شادی و جشن بپردازند.

آیت‌الله عراقی بیان داشت: امسال و در شرایطی که بسیاری از مردم به خاطر ازدست دادن عزیزانشان در اثر کرونا عزادارند، ما نمی‌توانیم آنگونه که شایسته است جشن‌ بگیریم پس باید ببینیم که چگونه می‌توانیم قلب پیامبر(ص) و اهل بیت (علیهم‌السلام) را شاد کنیم.

وی عنوان کرد: پیشنهاد می‌کنم برای شادی رسول خدا و اهل بیت ایشان و در این شرایط بیماری کرونا، «پویش شادمانی رسول خدا» به چهار روش به اجرا درآید.

 آیت‌الله عراقی با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) نسبت به مستمندان، یتیمان و بیماران بسیار مهربان بود،‌ گفت: به عنوان پیشنهاد اول، از افراد دارای تمکن مالی درخواست می‌کنم با همکاری ارگان‌های ذیربط، هزینه های تحصیل کودکان یتیمی را که به خاطر عدم توانایی مالی از تحصیلات باز مانده اند، بپردازند.

وی ادامه داد: تأمین هزینه ازدواج جوانانی که به علت مشکلات مالی سن ازدواج آنان گذشته است؛ توسط افرادی که توانایی مالی دارند، دومین پیشنهاد من برای شادی قلب پیامبر اسلام(ص) است.

نذر به نیت رسول خدا(ص)، که طی آن هر خانواده بخشی از هزینه لباس، خوراک و سایر مایحتاج زندگی خود را به افراد نیازمند اختصاص دهد سومین پیشنهاد نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری، در قالب «پویش شادمانی رسول خدا(ص)» بود که ارائه شد.

آیت‌الله عراقی ضمن بیان اینکه خداوند در تمام نعمت‌هایی که به ما ارزانی داشته، حقی برای محرومین قرار داده که باید ادا شود، به عنوان چهارمین پیشنهاد این پویش، عنوان داشت: به خانواده‌هایی که هیچکدام از پیشنهادات قبلی را نمی‌توانند انجام دهند، پیشنهاد می کنم به صورت جمعی و به نیابت از حضرت زهرا(س)، نذر چهارده هزار صلوات هدیه به پیامبر اسلام(ص) را به جا بیاورند و بعد از آن حدیث کسا را خوانده و خدا را به مقام و عظمت رسول خدا و اهل بیتش قسم بدهند که شر این ویروس را از سر کل بشریت کم کند.

وی با اشاره به وضعیت خطرناک بیماری کرونا در کشور تصریح کرد: از نظر فقهی اگر استفاده از ماسک سبب سلامتی و حفظ جان افراد شود، به مانند این است که تمام انسان ها را نجات داده‌ایم و برعکس؛ اگر به خاطر ماسک نزدن ما کسی مبتلا به کرونا شود و بمیرد مانند این است که جان تمام انسانها را گرفته‌ایم.

آیت‌الله عراقی تاکید کرد: از نظر فقهی اگر کسی به واسطه ما بیمار شود باید ضامن بهبود بیماری او بشویم و اگر کسی به واسطه‌ی انتقال بیماری توسط ما، فوت کرد باید دیه آن را به خانواده‌اش پرداخت کنیم.

وی با اشاره به زحمات و خدمات شبانه روزی پرسنل بیمارستان‌ها و لزوم اطلاع رسانی خدمات آنان به جامعه توسط رسانه‌ها، گفت: اگر می توانستم دست و پای پرستاران و دکتران را می بوسیدم.

نماینده کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری در ادامه سخنانش بیان داشت: علی‌رغم همه سختی‌ها و تلخی‌های ناشی از بیماری کرونا، حرکت های جهادی همچون مساعدت های معیشتی و حضور در کنار پرسنل درمان توسط نیروهای جهادی، از جلوه‌های زیبای بیماری کرونا بود.

آیت‌الله عراقی بیان کرد: بر اساس اعلام رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمانشاه، تولید ماسک در استان ما بیش از حد نیاز است و این باعث شده، ماسک زیر قیمت مصوب عرضه شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به توهین نشریه شارلی ابدو به ساحت پیامبر مکرم اسلام و به دنبال آن حمایت ماکرون؛ رئیس جمهور فرانسه از این حرکت به بهانه‌ی آزادی بیان، این عمل وی را  نمک پاشیدن بر زخم مسلمانان، تعبیر کرد. و اظهار کرد: علت این گونه اقدامات، احساس خطر غربی ها از گسترش اسلام در کشورهایشان است.

آیت‌الله عراقی با بیان اینکه تنها چیزی که می تواند در برابر استعمار آنها بایستد اسلام است، افزود: آنان می‌خواهند با این گونه کارها از انتشار پیام عدالت گستر اسلام در جوامع‌شان که گرفتار تبعیض نژادی است، جلوگیری کنند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در خصوص مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و موضع مراجع و علما در رابطه با برخی کم‌کاری‌های موجود، گفت: شهادت می‌دهم هر یک از مراجع بزرگ چه در دیدارهای حضوری با دولتی‌ها و چه به صورت تلفنی، نسبت به مشکلات موجود اعتراض می‌کنند و وضعیت سخت مردم را به آنها گوشزد می‌کنند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: شما نمی‌توانید یکی از مراجع را پیدا کنید که در دیدارهای با مسئولین دولتی نسبت به مشکلات مردم کوتاهی کند و  تذکر نداده باشد ولی خیلی از این تذکرات رسانه‌ای نمی‌شود.

آیت‌الله عراقی در پایان با اشاره به شرایط حساس کشور و توصیه های اخیر رهبری در مورد نهی توهین، بیان داشت: باید حواسمان باشد کاری نکنیم که ناخودآگاه وضعیت کشور را به سمتی که دشمنان می‌خواهند پیش ببریم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13599
  • 1207 بازدید