• امروز : دوشنبه - ۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 28 - ذو القعدة - 1443
  • برابر با : Monday - 27 June - 2022

پیام هفته دولت، الگو قرار دادن رجایی برای دولت مردان است

  • کد خبر : 2664
  • ۰۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۱
پیام هفته دولت، الگو قرار دادن رجایی برای دولت مردان است

به گزارش ” پاتاق نیوز “ حضرت آیت الله “مصطفی علما” روز جمعه در نشست با مدیران اجرایی استان بمناسبت هفته دولت، اظهار داشت: معیار شهید رجایی و باهنر برای کار و زندگی اسلام و آرمانهای انقلاب اسلامی بود و امروز مسوولان نیز با الگو قرار دادن آنها بایستی با معیار و ملاک های جمهوری […]

به گزارش ” پاتاق نیوز “ حضرت آیت الله “مصطفی علما” روز جمعه در نشست با مدیران اجرایی استان بمناسبت هفته دولت، اظهار داشت: معیار شهید رجایی و باهنر برای کار و زندگی اسلام و آرمانهای انقلاب اسلامی بود و امروز مسوولان نیز با الگو قرار دادن آنها بایستی با معیار و ملاک های جمهوری اسلامی حرکت کنند.
وی افزود: یکی از مهمترین خصوصیات رجایی و باهنر ساده زیستی انها بود که باید همیشه مورد توجه قرار بگیرد و حتی افرادی که توانایی مالی بالایی دارند اگر مدیریت در این نظام را قبول می کنند باید ساده زسیتی را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.
وی گفت: امروز مهمترین نیاز برای کشور مدیریت صحیح و کارآمد است چرا که ایران به لحاظ منابع طبیعی به فرمایش مقام معظم رهبری اگر نفت و گاز را با هم جمع کنیم در دنیا حرف اول را می زنیم.
وی در ادامه اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی ایران با قبل از انقلاب قابل قیاس نیست و می دانیم که ایران از یک کشور وابسته و نوکر آمریکا به ابر قدرتی در منطقه تبدیل شده است که همه برنامه های آمریکا و متحدانش در منطقه را نقش برآب کرده است.
وی افزود: امروز وظیفه همه مسوولان است که برای پیشرفت نظام و خدمت به مردم هرچه توان دارند بکار بگیرند و جز خدمتگزاری به مردم هدف دیگری نداشته باشند چرا که قبول پست و مقام مسوولیت سنگینی را بر عهده آنها گذاشته است.
همچنین استاندار کرمانشاه اظهار داشت: رویکرد دولت اینست که در بحث تحریم ها فشار اول بر دوش مدیران و دستگاه های اجرایی باشد تا مردم و برای اینکار راهکار هایی مثل بالا بردن ساعات کاری ، صرفه جویی های گسترده در ادارات و دستگاه ها و غیره را در برنامه کار خود دارد.
“هوشنگ بازوند” اظهار داشت: دولت خصوصیات شهید رجایی را الگوی کاری خود قرار داده است که می توان به ساده زیستی و مبارزه با فساد اشاره داشت که قطعا این دو مورد بایسته های نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
وی در ادامه اظهار داشت: امسال در ۳ ماهه اول سال شاهد کاهش رشد بیکاری در استان کرمانشاه بودیم به نحوی که نرخ بیکاری در سه ماهه اول سال گذشته ۲۳ درصد بود و در سه ماهه اول امسال به ۱۹ و شش دهم درصد رسیده است.
وی گفت: سرمایه گذاری های خوبی نیز در استان با اصلاح سیستم پیچیده اداری و تعامل با سرمایه گذاران خارجی صورت گرفته است به نحوی که در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۶ برای اولین بار ۳۴۲ هزار یورو سرمایه خارجی جذب شده و ۴۳ میلیون یورو نیز برای امسال به تصویب رسیده است.
وی گفت: صادرات غیر نفتی استان نیز به ۱ میلیارد و ۱۶۷ میلیون دلار رسیده است که رشد قابل توجهی نسبت به سال گذشته داشته است.
وی در خصوص اقدامات مهم در مناطق زلزله زده استان اظهار داشت: تاکنون بیش از ۷ هزار منزل مسکونی به بهره برداری رسیده و یا آماده بهره برداری می باشد و همچنین ۲۲ هزار خانه تعمیرات نوع ۱ و نوع با اعتباری برای هر منزل بین ۱۰ الی ۱۲ میلیون تومان و همچنین ۲۸ هزار خانه تعمیرات نوع ۳ انجام شده است.
وی افزود: تاکنون هزار ۸۸۳ میلیارد تومان در بخش مسکن در مناطق زلزله زده اختصاص داده شده است و همچنین از نزدیک به ۵ هزار و ۳۰۰ میلیون اعتبار تصویب شده برای این مناطق تاکنون ۲ هزار و ۲۰۰ میلیون تومان آن اختصاص داده شده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=2664
  • 1094 بازدید

برچسب ها