• امروز : پنج شنبه - ۱۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 7 July - 2022

پیشنهاد دادستان کرمانشاه برای تشکیل شورای حل اختلاف ویژه فرهنگ و رسانه

  • کد خبر : 8984
  • ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۲
پیشنهاد دادستان کرمانشاه برای تشکیل شورای حل اختلاف ویژه فرهنگ و رسانه

به گزارش پاتاق نیوز، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه به رییس کل دادگستری استان پیشنهاد تشکیل شورای حل اختلاف ویژه فرهنگ و رسانه داد.  به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه، محمدحسین صادقی دادستان کرمانشاه در نامه ای خطاب به رییس کل دادگستری استان کرمانشاه ضمن تبیین ضرورت ایجاد […]

به گزارش پاتاق نیوز، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه به رییس کل دادگستری استان پیشنهاد تشکیل شورای حل اختلاف ویژه فرهنگ و رسانه داد.

 به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه، محمدحسین صادقی دادستان کرمانشاه در نامه ای خطاب به رییس کل دادگستری استان کرمانشاه ضمن تبیین ضرورت ایجاد شورای حل اختلاف ویژه فرهنگ و رسانه در استان کرمانشاه ، پیشنهاد تشکیل این شورای را مطرح کرد .

متن نامه به شرح ذیل است :

                  《  باسمه تعالی》
احتراماً به استحضار می رساند از جمله برنامه های مختلفی که در سند تحول قوه قضائیه مورد عنایت ریاست معظم قوه قضائیه قرار گرفته است توسعه ارتباطات قوه قضائیه با جامعه رسانه های هنری و فرهنگی کشور می باشد. شفاف سازی، اطلاع رسانی دقیق و ارتباط مستمر با رسانه ها با هدف افزایش سرمایه های اجتماعی، اعتماد سازی و ارتباط بیشتر با مردم از جمله راهبردهای موثری است که نه تنها می تواند منجر به تقویت احساس عدالت و امینت در جامعه گردد بلکه رسانه ها با هدایت افکار عمومی و فراهم نمودن زیر ساخت های توسعه می توانند نقش بی بدیل خود را ایفا کنند.

در همین راستا به تاسی از اقدام آیت الله رئیسی(زید عزه) ریاست معظم قوه قضائیه در تاسیس مجتمع شورای حل اختلاف ویژه فرهنگ و با توجه به سیاست های سازشی کردن دعاوی کیفری، در راستای کاستن از ورودی پرونده ها، فراهم نمودن فضای نقد منصفانه و مشفقانه، تقویت مطالبه گری ، نظارت همگانی، لزوم پاسخگویی مدیران نسبت به عملکرد خویش و اجرائی کردن ماده ۲۸ منشور حقوق شهروندی پیشنهاد می گردد شعبه شورای حل اختلاف ویژه فرهنگ، هنر و رسانه با تعیین اعضای متنفذ و دارای مقبولیت در نزد اصحاب رسانه با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه هنری، خانه مطبوعات، سمن های فعال مرتبط با موضوع راه اندازی و تمامی شکایات و گزارش های مرتبط با این حوزه به صورت متمرکز رسیدگی گردد و از تمامی ظرفیت های قانونی برای انصراف از تعقیب کیفری موضوع  و حصول سازش استفاده شود.

مبرهن  است حفظ حرمت اشخاص پرهیز از اقداماتی که دارای توصیف  جزائی است شامل توهین، تشویش اذهان عمومی، نشر اکاذیب، غرض ورزی، سیاه نمایی مورد انتظار است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8984
  • 282 بازدید

برچسب ها