• امروز : دوشنبه - ۱۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 11 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 8 August - 2022
هواشناسی؛

پیش‌بینی رگبار تگرگ برای کرمانشاه

  • کد خبر : 14451
  • ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۵۶
پیش‌بینی رگبار تگرگ برای کرمانشاه
کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: شرایط ناپایدار و بارش مستقر در منطقه طی امروز و فردا، علاوه بر آبگرفتگی معابر عمومی و رواناب در بعضی از مناطق با رگبار تگرگ و سیلاب‌های محلی هم همراه می‌شود.

به گزارش پاتاق نیوز، شهنار حق‌پرست در خصوص وضعیت آب و هوای استان طی هفته جاری، اظهار داشت: در ادامه سامانه بارشی مستقر در جو منطقه هوای استان طی امروز و فردا، ابری به تناوب همراه با وزش باد، بارندگی و رعد برق خواهد بود.

وی ادامه داد: شرایط ناپایدار و بارش در منطقه اورامانات نواحی غربی و نیمه جنوبی استان از شدت بیشتری برخوردار است، این وضعیت علاوه بر آبگرفتگی معابر عمومی و رواناب در بعضی از مناطق با رگبار تگرگ و سیلاب‌های محلی هم همراه می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: بارش این سامانه علاوه بر ارتفاعات ممکن است که در پاره‌ای از نقاط در نواحی سردسیر به شکل برف هم دیده شود.

وی تصریح کرد: با خروج این سامانه از جو منطقه در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه تشکیل مه صبحگاهی در برخی نقاط و کاهش نسبی دما طی ساعاتی از شب مهمترین پدیده‌های مورد انتظار در سطح استان خواهد بود.

حق‌پرست با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای کرمانشاه بین حداقل چهار و حداکثر ۱۶ درجه سانتی‌گراد در نوسان بوده است، گفت: در این بازده زمانی گیلانغرب با بیشینه دمای ۲۶ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین نقطه استان و شهرستان سنقر با کمینه دمای یک‌درجه سانتی‌گراد به‌عنوان سردترین نقطه استان گزارش و به ثبت رسیده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14451
  • 804 بازدید