• امروز : یکشنبه - ۲۸ دی - ۱۳۹۹
  • برابر با : 4 - جماد ثاني - 1442
  • برابر با : Sunday - 17 January - 2021

پیگیر راه‌اندازی واحدی با تولید روزانه ۵۰۰ هزار “ماسک” در کرمانشاه هستیم

  • کد خبر : 9817
  • ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
پیگیر راه‌اندازی واحدی با تولید روزانه ۵۰۰ هزار “ماسک” در کرمانشاه هستیم

به گزارش پاتاق نیوز، رییس اداره تجهیزات پزشکی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از پیگیری برای راه اندازی واحد تولیدی با ظرفیت تولید روزانه ۵۰۰ هزار ماسک در استان خبر داد و ابراز امیدواری کرد: این واحد تولیدی تا اواخر هفته کار خود را شروع کند. تورج شیرزادیان با اشاره به کمبود اقلام […]

به گزارش پاتاق نیوز، رییس اداره تجهیزات پزشکی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از پیگیری برای راه اندازی واحد تولیدی با ظرفیت تولید روزانه ۵۰۰ هزار ماسک در استان خبر داد و ابراز امیدواری کرد: این واحد تولیدی تا اواخر هفته کار خود را شروع کند.

تورج شیرزادیان با اشاره به کمبود اقلام حفاظتی در مقابل کرونا در بازار گفت: در همین راستا تمام مسئولین استان و بویژه مسئولین دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به تکاپو افتادند تا کمبود این اقلام را در بازار استان جبران کنند.

وی افزود: با پیگیری های متعدد رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در نهایت حدود ۴۰۰ هزار ماسک توسط وزارت بهداشت به استان تعلق گرفت که آخرین محموله آن امروز به استان داده می‌شود.

شیرزادیان تصریح کرد: در کنار این مسئله تلاشهای متعددی صورت گرفت تا بتوانیم تولید ماسک را د رخود استان داشته باشیم که در همین راستا دو واحد دانش بنیان پای کار آمدند.

وی افزود: این دو واحد این هفته با ظرفیت تولید روزانه چهار هزار ماسک کار خود را شروع خواهند کرد و ماسک های تولیدی آنها از نوع ماسک سه لایه(جراحی) و ماسک مشابه N95 خواهد بود.

رییس اداره تجهیزات پزشکی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از رایزنی با واحد تولیدی دیگری در زمینه تولید ماسک خبر داد وافزود: صاحبان این واحد تولیدی اظهار کرده اند که می توانند تولید روزانه ۵۰۰ هزار ماسک را داشته باشند که با تولیدات آنها علاوه بر رفع نیازهای استان، نیاز سایر استانهای همجوار هم مرتفع می‌شود.

شیرزادیان تصریح کرد: جلساتی با صاحبان این واحد تولیدی برگزار شده و بسیار امیدواریم که این اتفاق تا پایان همین هفته رقم خورده و تولید روزانه ۵۰۰ هزار ماسک را در استان داشته باشیم.

رییس اداره تجهیزات پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه کمبود ماسک و سایر اقلام حفاظتی در برابر کرونا به سرعت در سطح کشور در حال رفع است، گفت: توزیع ماسک و اقلام اینچنینی بر حسب شاخص خانوار طی دو روز گذشته در سطح برخی استانهای درگیر آغاز شده و به طور مثال روز گذشته ۸۰۰ هزار ماسک در استان قم توزیع شد و به تدریج این اقلام در سطح دیگر استان ها نیز توزیع خواهد شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9817
  • 102 بازدید

برچسب ها

نوشته های مشابه