• امروز : سه شنبه - ۲۷ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - شوال - 1443
  • برابر با : Tuesday - 17 May - 2022

پیگیر پرداخت الکترونیکی کرایه‌های تاکسی و اتوبوس هستیم

  • کد خبر : 10261
  • ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۷:۲۴
پیگیر پرداخت الکترونیکی کرایه‌های تاکسی و اتوبوس هستیم

به گزارش پاتاق نیوز، معاون اجرایی سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی شهر کرمانشاه گفت: بحث پرداخت الکترونیکی در تاکسی و اتوبوس‌ها را پیگیر هستیم تا با شرکت‌های که توانایی دارند قراردادی در این زمینه منعقد کنیم. یوسف حیدری اظهار داشت: سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی شهر کرمانشاه با توجه به وظیفه ذاتی خود در ارائه خدمات رفاه حال […]

به گزارش پاتاق نیوز، معاون اجرایی سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی شهر کرمانشاه گفت: بحث پرداخت الکترونیکی در تاکسی و اتوبوس‌ها را پیگیر هستیم تا با شرکت‌های که توانایی دارند قراردادی در این زمینه منعقد کنیم.

یوسف حیدری اظهار داشت: سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی شهر کرمانشاه با توجه به وظیفه ذاتی خود در ارائه خدمات رفاه حال شهروندان و رضایتمندی آن‌ها را سرلوحه کارخود قرار داده است.

وی در خصوص افزایش کرایه تاکسی، گفت: قبل از عید، کارهای کارشناسی با توجه به افزایش قیمت سوخت و بالا رفتن تورم در جامعه انجام شده و اوایل فروردین‌ماه به شورای شهر ارسال شده بعد از تایید نهایی از سوی فرمانداری اعلام خواهد شد.

معاون اجرایی سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی شهر کرمانشاه پرداخت یارانه سوخت رانندگان آژانس را ملزم به پایش رانندگان دانست و افزود: رانندگان با نصب یک اپلیکشن روی تلفن همراه مورد پایش قرار می‌گیرند و با توجه به کارکرد و تایید فعالیت راننده، سوخت به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

وی به وجود ۹ هزار و ۵۰۰ دستگاه تاکسی و ۲۲۰ دستگاه اتوبوس در کرمانشاه اشاره و در خصوص بحث پرداخت الکترونیکی، گفت: قبل از شیوع بیماری کرونا بیش از ۱۰۰ دستگاه خودپرداز داخل تاکسی‌ها نصب شد و ۵۰۰ دستگاه دیگر نیز برنامه کیو آر QR codes را دارند که افراد با نصب این اپلیکشن مبلغ کرایه را به حساب راننده واریز می‌کنند.

حیدری تصریح کرد: بحث پرداخت الکترونیکی در تاکسی و اتوبوس‌ها را پیگیر هستیم تا با شرکت‌های که توانایی دارند قراردادی در این زمینه منعقد کنیم.

این مسؤول در توضیح قطع بیمه رانندگان تاکسی، اضافه کرد: از بهمن ماه سال ۱۳۹۳ بحث بیمه برای رانندگان تاکسی جدید‌الورود قطع شده، البته برای افرادی که بیمه تاکسی بوده ادامه دارد و افرادی که به هر دلیلی فاصله‌ای افتاده و بیمه آن‌ها قطع شده با پرداخت آن می‌توانند بودجه آن را وصل کنند.

حیدری تصریح کرد: ۵۰ درصد مبلغ بیمه رانندگان تاکسی را دولت و ۵۰ درصد باقی‌مانده را راننده پرداخت می‌کند، اما چون بحث بیمه رانندگان به صورت اجباری نیست دولت از بهمن ۹۳ این سهم خود  را پرداخت نکرد.

وی افزود: برنامه‌ای در اتحادیه و سازمان تامین اجتماعی در حال پیگیری است تا افردادی که در حمل و نقل درون شهری بیمه دارند ولی دیگر در این زمینه فعالیت ندارند شناسایی شوند و جایگزین شوند با افرادی که وارد ناوگان شده ولی بیمه ندارند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=10261
  • منبع : شهرداری کرمانشاه
  • 215 بازدید

برچسب ها