• امروز : سه شنبه - ۲۷ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - شوال - 1443
  • برابر با : Tuesday - 17 May - 2022

چند راهکار برای والدینی که نگران آموزش کلاس اولی‌ها هستند

  • کد خبر : 14647
  • ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۶
چند راهکار برای والدینی که نگران آموزش کلاس اولی‌ها هستند
با همت معلمان کرمانشاهی ۱۵ هزار کتاب حروف الفبا به منظور کمک به فرآیند آموزش کلاس اولی‌ها منتشر شده که از روز شنبه به درخواست والدین این کتاب‌ها توزیع می‌شود.

به گزارش پاتاق نیوز، معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان با اشاره به چالش آموزش کلاس اولی‌ها در شرایط کرونایی گفت : در این شرایط چندین مرحله آموزش‌های متناسب با سطح پیشرفت دانش آموزان تعریف شده است تا نگرانی والدین برای آموزش آن‌ها برطرف شود .

ناهید فضلی افزود : در شرایط بحرانی نقش والدین تغییر کرده است و  اولیاء باید در کنار معلم باشند ، ما باید مدرسه را به خانه ببریم جایی که والدین نقش اساسی ایفا می‌کنند.

وی اضافه کرد : در همین رابطه برای اولیایی که نیاز به خود آموز و یادگیری بیشتر جهت آموزش به کودکان دارند کارت نشانه ، جدول لوحه و کتاب تمرین شب طراحی شده که ۴۰ روش املاء در آن آموزش داده شده است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان با بیان اینکه دسترسی دانش آموزان ابتدایی به تنهایی در فضای مجازی نمی‌تواند اثر گذار باشد گفت : تمرین و‌ ممارست در این دوره از اهمیت فراوانی برخوردار است و نشانه‌ها برای آموزش کودکان اهمیت فراوانی دارد.

همچنین والدین با عنوان والد مربی در منزل می‌توانند با نشانه‌ها کودکان را در مسیر بهتر آموزش خواندن و نوشتن قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه دست ورزی مهم‌ترین رکن آموزش به کودکان ابتدایی است گفت : کتاب دست ورزی آشنایی با حروف الفبا با تایید سازمان پژوهش با همت معلمان کرمانشاهی چاپ شده و هر کدام از والدین که درخواست داشته باشند کتاب در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

 این کتاب با هدف کمک به دانش آموزان پایه اول طراحی شده و دانش آموزانی که تاکنون پیشرفت نداشته اند این خودآموز می‌تواند فرآیند آموزش را برای آن‌ها آسانتر کند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه یک هزار و ۱۵۰ معلم آموزش کلاس اولی‌ها را بر عهده دارند، گفت : با توجه به اهمیت این پایه تحصیلی سعی شده با انگیزه‌ترین و با تجربه‌ترین معلم‌ها آموزش دانش آموزان را بر عهده بگیرند.

فضلی با اشاره به برنامه ریزی‌های انجام شده برای آموزش دانش آموزانی که به شبکه شاد دسترسی ندارند ، گفت: برای این دانش آموزان پیک‌های فصلی با نام فصلنامه تهیه شده است که این فصلنامه‌ها تا تابستان سال آینده نیز برنامه ریزی شده تا کودکان از آموزش‌ها عقب نمانند. قاصدک پاییز ، آدم برفی ، شکوفه‌های بهاری و خورشید تابستان عناوین این فصل نامه‌ها است که برای دانش آموزان مناطق روستایی و حاشیه شهر طراحی شده است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان افزود : والدین برای آموزش کلاس اولی‌ها عجله نداشته باشند چرا که سال تحصیلی ۱۲ ماه است و با توجه به اینکه آموزش‌ها کیفی است ده ماه دیگر فرصت باقی است تا با همدلی والدین و معلمان این آموزش‌ها را با اثر گذاری مطلوب به پایان برسانیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14647
  • 519 بازدید