• امروز : سه شنبه - ۲۸ دی - ۱۴۰۰
  • برابر با : 15 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Tuesday - 18 January - 2022

چه رشته‌های ورزشی در وضعیت نارنجی اجازه فعالیت دارند؟

  • کد خبر : 14751
  • ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۶
چه رشته‌های ورزشی در وضعیت نارنجی اجازه فعالیت دارند؟
با خارج شدن کرمانشاه از وضعیت قرمز فعالیت رشته‌های ورزشی روباز و کم برخورد با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، با ۵۰ درصد ظرفیت مجاز است.

به گزارش پاتاق نیوز، معاون ورزش اداره ورزش و جوانان استان با اشاره به تعطیلی استخر‌ها از ابتدای شیوع کرونا گفت: استخر‌ها همچنان مجاز به فعالیت نیستند و با همکاری خوبی که صاحبان استخر‌های استان داشته اند تا کنون تخلفی در این زمینه گزارش نشده است.

عزیزی با بیان اینکه باشگاه‌های بدنسازی در شهر‌های نارنجی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و ۵۰ درصد ظرفیت مجاز به فعالیت هستند، افزود: همچنین فعالیت رشته‌های ورزشی رو باز و کم برخورد مانند پینگ پنگ، فوتبال، دو و میدانی، امادگی جسمانی و والیبال نیز با ۵۰ درصد ظرفیت مانعی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: رشته‌های پر برخورد مانند کاراته، کشتی، جودو و ورزش‌های رزمی تکواندو همچنان ممنوعیت فعالیت دارند و سالن‌های تخصصی ان‌ها نیز بسته است.

عزیزی با اشاره به تشدید نظارت‌ها در روز‌های کرونایی بیان کرد: سه گروه از بازرسان در شهر کرمانشاه و در هر یک از شهرستان‌های استان یک گروه کار نظارت بر اماکن ورزشی را برعهده دارند.

معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان با بیان اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون حداقل سه دوره از تمام باشگاه‌ها و ‌اماکن ورزشی استان بازدید شده، گفت: در این مدت ۲ هزار و ۴۰۰ بازرسی از باشگاه‌ها صورت گرفته که منجر به پلمب ۴۰ باشگاه متخلف شده است.

عزیزی با اشاره به فعالیت ۷۲۰ باشگاه بخش خصوصی در استان کرمانشاه، افزود: بیش از ۵۰ هزار نفر از اماکن ورزشی استان استفاده می‌کنند که حدود ۲۰ هزار نفر ان‌ها بیمه ورزشی دارند.

وی از تمدید مهلت ثبت نام وام کرونایی باشگا‌های ورزشی هم خبر داد و گفت: افرادی که در مرحله اول موفق به ثبت نام‌ نشده اند تا اخر اذر ماه برای ثبت درخواست خود فرصت دارند.

عزیزی خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای از باشگاه‌های استان در سامانه دریافت تسهیلات کرونایی ثبت نام کرده اند و تاکنون حدود ۳میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14751
  • 157 بازدید