• امروز : چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 21 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 27 October - 2021
فرماندار سنقر و کلیایی:

کاهش بارندگی‌ها نگران کننده است

  • کد خبر : 17333
  • ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲:۳۷
کاهش بارندگی‌ها نگران کننده است
سنقر و کلیایی - فرماندار سنقر و کلیایی کاهش بارندگی‌های سال زارعی جاری را نگران کننده دانست و گفت: تابستان سختی در پیش است لذا باید تمامی ظرفیت‌های منطقه در مدیریت بحران‌های احتمالی به کار گرفته شود.

به گزارش پاتاق نیوز، غلامرضا مرتضوی عصر پنجشنبه در جلسه مدیریت بحران سنقر و کلیایی که با حضور مسوولان ذیربط برگزار شد، افزود: به واسطه کاهش بارندگی ها و افزایش مراتع خشک، آتش سوزی های احتمالی دور از انتظار نخواهد بود که آمادگی لازم دستگاه های اجرایی شهرستان را در این زمینه می‌طلبد.  

وی اظهار امیدواری کرد در روزهای باقی‌مانده فصل بارشی شاهد بارش نزولات جوی و رفع پاره ای از کمبودها در این حوزه باشیم.  

فرماندار سنقر و کلیایی، فرهنگ سازی و مصرف بهینه آب و برق و مدیریت آن را حایز اهمیت دانست و گفت: مردم شهرستان بخصوص کشاورزان منطقه باید در مدیریت مصرف آب اهمیت بیشتری دهند.  

مرتضوی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت شهرستان در بحث بیماری کرونا پرداخت و هشدار داد: متاسفانه ظرفیت مراکز درمانی شهرستان در چند روز اخیر تکمیل شده و همچنان شهرستان در مدار قرمز کرونایی قرار دارد.  

رییس ستاد مقابله با کرونای شهرستان سنقر و کلیایی از مردم خواست جدیت و اهمیت بیشتری نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در خارج از منزل داشته باشند.

سنقر و کلیایی با ۹۲ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال شرق کرمانشاه واقع شده و دارای ۲۲۰ روستا در قالب هشت دهستان و ۲ بخش مرکزی و کلیایی است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17333
  • 91 بازدید