• امروز : دوشنبه - ۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 28 - ذو القعدة - 1443
  • برابر با : Monday - 27 June - 2022

کاهش ۱۰ درصدی واردات کالا از طریق گمرکات کرمانشاه

  • کد خبر : 5862
  • ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۳

به گزارش پاتاق نیوز، خلیل حیدری اظهار داشت: از مجموع کالا‌های فوق، گمرک کرمانشاه با ۲۴ میلیون و۶۷۵ هزار دلار کالای وارداتی به وزن ۴ هزار و ۵۱۳ تن، بیشرین حجم کالا‌های وارداتی استان را در سال گذشته بخود اختصاص داده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ از لحاظ وزن کاهش ۳۵ […]

به گزارش پاتاق نیوز، خلیل حیدری اظهار داشت: از مجموع کالا‌های فوق، گمرک کرمانشاه با ۲۴ میلیون و۶۷۵ هزار دلار کالای وارداتی به وزن ۴ هزار و ۵۱۳ تن، بیشرین حجم کالا‌های وارداتی استان را در سال گذشته بخود اختصاص داده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ از لحاظ وزن کاهش ۳۵ درصدی و از حیث ارزش افزایش ۲۲ درصدی داشته است.
وی افزود: در سال ۹۷ از گمرک پرویزخان نیز ۱۱ میلیون و ۸۷۸ هزار دلار کالا به وزن ۱۵ هزار و ۱۳۰ تن به داخل کشور وارد شده است که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ ا از حیث ارزش ۴۲ درصد کاهش داشته است.
مدیر کل گمرکات استان کرمانشاه با بیان اینکه در مجموع کالا‌های وارداتی به استان از ۲۱ کشور وارد می‏شود، گفت: کشور عراق با ۱۰ میلیون و ۲۱۸ هزار دلارکالا به وزن ۱۱ هزار و ۱۷۹ تن جایگاه اول را در بین کشور‌های طرف معامله واردات قطعی گمرکات استان کرمانشاه در سال گذشته به خود اختصاص داده است. 
خلیل حیدری خاطرنشان کرد: طی مدت یاده شده کشور چین با ۹ میلیون و ۳۳۰ هزار دلارکالا به وزن یک هزار و ۳۵۱ تن و کشور آلمان با ۳ میلیون و ۳۸۹ هزار دلار کالا به وزن ۱۱۴ تن درجایگاه دوم و سوم قرار دارند.
وی بیشتر کالا‌های وارد شده از طریق گمرکات استان را آلیاژ‌های آلومینیوم کارنشده، ماشین آلات و دستگاه‌ها برای تهیه یا تولیدصنعتی غذا‌ها یا نوشابه ها، موادشروع کننده و مواد تسریع کننده واکنش شیمیائی و فرآورده‌های کاتالتیک، جعبه فرمان برای سواری کاری وانت و تراکتور کشاورزی، دستگاه‌های آبگرم کن و آبسرد کن توام، تلمبه‌های چرخ دنده‌ای، ماشین آلات و دستگاه‌ها برای آسیاب کردن یا عمل آوردن غلات یا سبزیجات خشک کرده و. عنوان کرد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5862
  • 228 بازدید

برچسب ها