• امروز : پنج شنبه - ۱۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 7 July - 2022

کاهش ۵.۸ درصدی طلاق در استان کرمانشاه

  • کد خبر : 7898
  • ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
کاهش ۵.۸ درصدی طلاق در استان کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، صادق خدادادی اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال ۶هزار و ۷۸۷ مورد ولادت در استان کرمانشاه به ثبت رسیده که از این تعداد ولادت سه هزار و ۵۶۸نفر پسر و سه هزار و ۲۱۹ نفر دختر به ثبت رسیده است. وی با بیان اینکه از این تعداد تولد۵ هزار و ۶۶۲نفر ولادت […]

به گزارش پاتاق نیوز، صادق خدادادی اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال ۶هزار و ۷۸۷ مورد ولادت در استان کرمانشاه به ثبت رسیده که از این تعداد ولادت سه هزار و ۵۶۸نفر پسر و سه هزار و ۲۱۹ نفر دختر به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد تولد۵ هزار و ۶۶۲نفر ولادت شهری و یک هزار و ۱۲۵ ولادت روستایی بوده است، افزود: سه ماهه نخست امسال دو هزار و ۷۲۸ فوتی در استان به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت‌احوال استان کرمانشاه افزود: از این تعداد فوتی به ثبت رسیده یک هزار و ۶۱۰نفر مرد و یک هزار و ۱۸ نفر زن گزارش شده است عنوان کرد: در سه ماهه نخست امسال دو هزار و۴۱ فوت شده در شهر اتفاق افتاده است و ۶۸۷ فوتی در روستا به ثبت رسیده است.

خدادادی با اشاره به اینکه بیشترین ولادت‌ها در سنین ۱۵تا ۳۵سال است خاطرنشان کرد: ۷۴درصد فوت‌ها در مناطق شهری و ۲۶درصد فوت‌ها در مناطق روستایی اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه میزان طلاق در استان در سه ماهه نخست امسال کاهش یافت، افزود: تعداد پنج هزار و ۱۱۳ مورد ازدواج و یک هزار و ۱۸۶ مورد طلاق در استان ثبت شده که طلاق ۵/۸ درصد نسبت به مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

مدیرکل ثبت‌احوال استان کرمانشاه محبوبترین اسم در میان کرمانشاهیان را در پسران امیرعلی، محمد و امیر عباس و سامیار و در میان دختران باران، هانا و فاطمه، نیکا، آوا دانست و گفت: ۱۰۰مورد دوقلوزایی و ۵مورد سه‌قلوزایی در استان ثبت شده است.

خدادادی با بیان اینکه بیشترین دوقلوها در شهرستان کرمانشاه ۵۶مورد بوده و در اسلام‌آباد غرب ۱۲مورد و دیگر شهرستان‌ها به جز قصرشیرین دوقلوزایی به ثبت رسیده است خاطرنشان کرد: میانگین سن ازدواج در مردان ۳۰سال در اولین ازدواج و میانگین سن ازدواج زنان ۴/۲۵ سال در اولین ازدواج  است.

وی با اشاره به اینکه بیماری‌های قلبی و عروقی از شایع‌ترین عوامل مرگ‌ومیر در استان کرمانشاه است عنوان کرد: در سه‌ماهه نخست امسال، یک هزار و ۵۹ نفر براثر بیماری‌های قلبی و عروقی و  359 نفر  براثر سرطان‌ها و تومورها در استان کرمانشاه، فوت شدند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=7898
  • 315 بازدید

برچسب ها