• امروز : پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 21 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 18 August - 2022

“کبوترلانه” ۱۴۰۰ آبگیری می‌شود

  • کد خبر : 11558
  • ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۲
“کبوترلانه” ۱۴۰۰ آبگیری می‌شود

به گزارش پاتاق نیوز ، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه گفت: پیش‌بینی می شود در صورت تامین اعتبار، آبگیری سد کبوترلانه کنگاور سال ۱۴۰۰ انجام شود. بهرام درویشی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت سد کبوترلانه(آناهیتا) شهرستان کنگاور، گفت: این سد هم اکنون نزدیک به ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد وی […]

به گزارش پاتاق نیوز ، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه گفت: پیش‌بینی می شود در صورت تامین اعتبار، آبگیری سد کبوترلانه کنگاور سال ۱۴۰۰ انجام شود.

بهرام درویشی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت سد کبوترلانه(آناهیتا) شهرستان کنگاور، گفت: این سد هم اکنون نزدیک به ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

وی ابراز امیدواری کرد، در صورتی که روند تخصیص اعتبارات مناسب باشد، سد کبوترلانه سال ۱۴۰۰ آبگیری شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه اعتبار مورد نیاز برای تکمیل سد کبوتر لانه را حدود ۲۰۰ میلیارد تومان برآورد کرد.

وی با اشاره به اهدافی که برای احداث این سد ترسیم شده، افزود: سد کبوترلانه قرار است آب شرب بلندمدت شهر کنگاور، آب مورد نیاز بخش صنعت و آب ۱۸۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی منطقه را تامین کند.

درویشی حجم مخزن این سد را نیز ۲۵ میلیون مترمکعب اعلام کرد.

 عملیات اجرایی سد کبوترلانه سال ۱۳۸۹ آغاز شد و به دلیل مشکلات مالی و عدم تخصیص اعتبار با روند کندی پیش رفت و حتی مدتی متوقف بود.

چندی قبل در جلسه شورای اداری شهرستان کنگاور، بهره‌برداری از این سد به عنوان  مطالبه جدی مسئولین این شهرستان مطرح شد و استاندار کرمانشاه نیز بر لزوم تسریع در روند اجرای این سد تاکید کرد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11558
  • 183 بازدید

برچسب ها