• امروز : جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021

کتاب‌های امانتی ۱۵ روز قرنطینه می‌شوند

  • کد خبر : 13153
  • ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۵
کتاب‌های امانتی ۱۵ روز قرنطینه می‌شوند

به گزارش پاتاق نیوز، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه: کتاب‌هایی که امانت داده می‌شود ممکن است ناقل ویروس کرونا باشد، به همین علت کتاب‌های مرجوعی ۱۵ روز قرنطینه می‌شوند. معصومه حسنی خونسار با اشاره به ارائه خدمات به اعضا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی گفت: سالن‌های مطالعه در این ایام فعال است و میز‌های مطالعه نیز با […]

به گزارش پاتاق نیوز، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه: کتاب‌هایی که امانت داده می‌شود ممکن است ناقل ویروس کرونا باشد، به همین علت کتاب‌های مرجوعی ۱۵ روز قرنطینه می‌شوند.

معصومه حسنی خونسار با اشاره به ارائه خدمات به اعضا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی گفت: سالن‌های مطالعه در این ایام فعال است و میز‌های مطالعه نیز با فاصله‌ی اجتماعی طبق مصوبات ستاد کرونا چیده شده است.

وی با بیان اینکه از ۱۵ اسفند تا خردادماه به خاطر شیوع کرونا کتابخانه‌های سراسر کشور تعطیل شدند، افزود: کتابخانه‌ها خرداد ماه در دو مرحله بازگشایی شدند که در مرحله اول فقط کتابداران حضور داشتند و در این مدت عملیات «رف خوانی» و «سیاهه خوانی» انجام و وضعیت منابع کتابخانه‌ها بررسی شد.

مدیرکل کتابخانه‌های استان خاطرنشان کرد: برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی علاوه بر ضدعفونی کتابخانه‌ها، بخش امانت و مخزن کتاب از هم جدا شده و ضدعفونی محیط کتابخانه هم به صورت مستمر انجام می‌شود.

حسنی خونسار یادآور شد: در ایام شبوع ویروس کرونا پویش‌هایی در فضای مجازی با عنوان هر کرمانشاهی یک کتابخوان، پویش نقاشی کودکان و پویش جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد، که مورد استقبال علاقه‌مندان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه بیش از ۷۱ هزار نفر عضو فعال کتابخانه‌های استان کرمانشاه هستند، گفت: در کتابخانه‌های استان با بیش از ۴۰ هزار متر مربع مساحت، یک میلیون و ۱۶۱ هزار نسخه کتاب موجود است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13153
  • 88 بازدید

برچسب ها