• امروز : دوشنبه - ۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 28 - ذو القعدة - 1443
  • برابر با : Monday - 27 June - 2022

کدورت آب شهرستان دالاهو تا پایان سال برطرف می‌شود

  • کد خبر : 6540
  • ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۱۲
کدورت آب شهرستان دالاهو تا پایان سال برطرف می‌شود

به گزارش پاتاق نیوز،  مهندس علیرضا تخت‌شاهی با اشاره به اینکه برای تأمین و توزیع آب شرب بهداشتی در شهرستان دالاهو به مرکزیت کرندغرب و شهر ریجاب تمهیداتی اندیشیده شده است، افزود: با حمایت استانداری و از محل اعتبارات ماده ۱۲ قانون مدیریت بحران بخش زیادی از اعتبار لازم برای احداث ۲ تصفیه‌خانه اضطراری در […]

به گزارش پاتاق نیوز،  مهندس علیرضا تخت‌شاهی با اشاره به اینکه برای تأمین و توزیع آب شرب بهداشتی در شهرستان دالاهو به مرکزیت کرندغرب و شهر ریجاب تمهیداتی اندیشیده شده است، افزود: با حمایت استانداری و از محل اعتبارات ماده ۱۲ قانون مدیریت بحران بخش زیادی از اعتبار لازم برای احداث ۲ تصفیه‌خانه اضطراری در شهرهای کرندغرب و ریجاب تامین و مقرر شده است اسناد مناقصه این دو تصفیه‌خانه در شهر ریجاب و کرندغرب در کمترین زمان آماده شود و به فراخوان برود.

به گفته مهندس تخت‌شاهی در جلسه‌ای با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه مقرر شد که اسناد مناقصه این ۲ تصفیه‌خانه در کمترین زمان ممکن آماده و به فراخوان گذاشته شود.

وی تأکید کرد: بعد از زلزله آبان ماه ۹۶ در غرب استان کرمانشاه، وضعیت کدورت آب آشامیدنی بسیاری از شهرهای استان به یک مشکل جدی تبدیل شد و شرکت آبفای شهری را به سمت تعریف یک رویکرد جدید برای کنترل کیفیت آب شرب سطح استان به ویژه شهر ریجاب سوق داد.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه گفت: خوشبختانه مصوب و مقرر شده است تصفیه‌خانه‌ای اضطراری همچون تصفیه‌خانه هرسین در شرق استان برای شرایط اضطراری طراحی و ایجاد شود.

مهندس تخت‌شاهی با بیان اینکه کدورت آب شهرهای شهرستان دالاهو با ایجاد این دو تصفیه‌خانه امسال به طور کامل رفع می‌شود بیان کرد: با این وجود در زمان بروز کدورت در آب، همکاران شرکت آبفای شهری تدابیر لازم را برای آبرسانی سیار، ایجاد تانکر ذخیره، مخازن ذخیره و میان‌راهی به کار برده و مشکل را مدیریت کرده‌اند.

احداث مخزن ذخیره آب ریجاب تا نیمه سال

مدیرعامل شرکت آبفای شهری استان کرمانشاه همچنین خبر داد که یک مخزن ذخیره آب در شهر ریجاب توسط همکاران شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تامین اعتبار شده و اسناد آن در حال آماده شدن است که امیدوارم در نیمه اول امسال کلنگ‌زنی و افتتاح شود.

او با بیان اینکه منطقه ریجاب به تازگی تبدیل به شهر و تحویل شرکت آب و فاضلاب شهری شده است، گفت: نمایندگی شرکت آبفا در ریجاب مستقر شده و بخشی از مطالبات مردم در قالب تامین فشار آب و ترمیم شکستگی‌های داخل شبکه با پیمان‌سپاری در حال اصلاح است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد این تصفیه‌خانه‌ها برای ایجاد شرایط پایدار تصویب شده و امید داریم به زودی اجرایی شود گفت: نمایندگی آب و فاضلاب شهری در شهر ریجاب مستقر و بخشی از مطالبات مردم در قالب تأمین فشار و شکستگی‌های داخل شهر نیز در قالب دو پیمان برای اصلاح شبکه تعریف شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه از ایجاد مخزن ذخیره آب برای شهر ریجاب خبر داد و افزود: اعتبار این طرح از محل تنش در شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تأمین شده است و با آماده شدن اسناد در نیمه نخست امسال کلنگ‌زنی و به احتمال زیاد افتتاح می‌شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6540
  • 315 بازدید

برچسب ها