• امروز : دوشنبه - ۸ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Monday - 29 November - 2021

کرمانشاه در جمع استانهای “پُر ازدواج” کشور

  • کد خبر : 10626
  • ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴
کرمانشاه در جمع استانهای “پُر ازدواج” کشور

به گزارش پاتاق نیوز،  مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه از وضعیت خوب ازدواج در استان خبر داد و افزود: کرمانشاه رتبه چهارم ازدواج در کشور را دارا است. صادق خدادادی به مناسبت “هفته ازدواج” (اول تا هفتم مرداد) در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وضعیت خوب ازدواج در استان، گفت: نرخ ازدواج در […]

به گزارش پاتاق نیوز،  مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه از وضعیت خوب ازدواج در استان خبر داد و افزود: کرمانشاه رتبه چهارم ازدواج در کشور را دارا است.

صادق خدادادی به مناسبت “هفته ازدواج” (اول تا هفتم مرداد) در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وضعیت خوب ازدواج در استان، گفت: نرخ ازدواج در کرمانشاه در سال گذشته ۷٫۷ به ازای هر هزار نفر جمعیت بوده و با این آمار سال گذشته در رتبه چهارم ازدواج در کشور قرار گرفتیم.

وی افزود: میانگین نرخ ازدواج در کشور ۶٫۴ به ازای هر هزار نفر جمعیت است و کرمانشاه بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

خدادادی خاطرنشان کرد: تنها سه استان کردستان با نرخ ازدواج ۸٫۳، اردبیل با نرخ ازدواج ۸٫۱ و سیستان و بلوچستان با نرخ ازدواج ۷٫۹ بالاتر از کرمانشاه قرار دارند.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه میانگین سن ازدواج بار اول را در زنان استان طی سال گذشته را ۲۳٫۸ سال و در مردان ۲۸٫۲ سال اعلام و تصریح کرد: در این زمینه تقریبا با میانیگن کشوری برابر هستیم.

وی خاطرنشان کرد: میانگین سن ازدواج مردان استان در ۱۰ سال گذشته حدود دو سال و در زنان حدود ۱٫۵ سال افزایش یافته است.

وی از سیر کاهشی ازدواج در کشور و استان طی سالهای اخیر خبر داد و افزود: علت اصلی این امر به دلیل کاهش جمعیت جوانان در آستانه ازدواج است.

خدادادی تصریح کرد: عوامل مختلفی در کاهش ازدواج موثر هستند، اما دلیل اصلی به کاهش جمعیت جوانان کشور برمی‌گردد و اگر این روند ادامه داشته باشد قطعا در سالهای آتی با کاهش بیش از پیش نرخ ازدواج مواجه خواهیم شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=10626
  • 118 بازدید

برچسب ها