• امروز : یکشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 23 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Sunday - 28 November - 2021

کرمانشاه در وضعیت قرمز قرار دارد

  • کد خبر : 12183
  • ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰
کرمانشاه در وضعیت قرمز قرار دارد

به گزارش پاتاق نیوز، فرماندار کرمانشاه اعلام کرد: در وضعیت قرمز به لحاظ شیوع بیماری کرونا قرار داریم از این رو احتمال اعمال محدودیت‌هایی وجود دارد. فضل الله رنجبر روز دوشنبه در نشست ستاد مدیریت کرونا شهرستان که در فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، با تاکید بر این که زنگ خطر کرونا در کرمانشاه به صدا درآمده […]

به گزارش پاتاق نیوز، فرماندار کرمانشاه اعلام کرد: در وضعیت قرمز به لحاظ شیوع بیماری کرونا قرار داریم از این رو احتمال اعمال محدودیت‌هایی وجود دارد.

فضل الله رنجبر روز دوشنبه در نشست ستاد مدیریت کرونا شهرستان که در فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، با تاکید بر این که زنگ خطر کرونا در کرمانشاه به صدا درآمده است، گفت: در صورتی که آمار مبتلایان به بیماری کرونا در کرمانشاه همچنان رو به افزایش باشد کادر درمان دیگر پاسخگوی نیاز مردم نخواهند بود.
فرماندار کرمانشاه با یادآوری اینکه فصل پاییز و زمستان زمینه رشد بیماری‌های آنفلوانزا و کرونا را فراهم می‌کند، تصریح کرد: در مرحله خطرناکی قرار داریم اما اگر در کنار هم باشیم می توانیم در این دوره نیز کرونا را شکست دهیم.

وی در ادامه از اتحادیه های مختلف و اتاق اصناف خواست که نظارت بر بازار و اماکن عمومی را بیشتر کنند.
فرماندار کرمانشاه به اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی در نانوایی ها تاکید کرد و گفت: باید نظارت کافی بر فعالیت این صنف انجام و از تجمع در داخل و بیرون نانوایی ها جلوگیری شود.
رنجبر با بیان این که ازدحام در برگزاری آیین ها می‌تواند زمینه ساز شیوع بیشتر بیماری کرونا باشد، عنوان کرد: بخشداری ها، شهرداری ها، دهیاری ها و سازمان آرامستان‌ها باید از طریق راه های مختلف تبلیغاتی از برگزاری آیین های عزا که منجر به ازدحام مردم می‌شود، جلوگیری کنند.
وی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در ارگان های عمومی تاکید کرد و گفت: ادارات باید ضمن رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی از ارایه خدمات به افرادی که ماسک ندارند اجتناب کنند.
فرماندار کرمانشاه افزود: در صورتی که اداره‌ای خدمات به افراد بدون ماسک ارایه دهد مدیر مربوطه و مسول حراست بازخواست خواهد شد.
به گفته رنجبر، از فردا تیم بازرسی ویژه به منظور نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در ادارات شروع به کار خواهد کرد.
وی از مدیران شهرداری کرمانشاه و اداره اجراییات نیز خواست که از پرپایی اجتماعات در اطراف میدان آزادی کرمانشاه جلوگیری کنند.
فرماندار کرمانشاه تاکید کرد: برپایی بازارهای روز باید براساس فاصله گذاری های اجتماعی و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی باشد در غیر این صورت مجبور به تعطیل کردن بازارهای روز خواهیم بود.
رنجبر همچنین رعایت پروتکل های بهداشتی در ایام محرم توسط هیات های مذهبی را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: از هیات‌های مذهبی تقاضا داریم که آیین های اربعین حسینی را با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار کنند.
وی یادآور شد: بدون شک به خطر انداختن سلامت مردم به واسطه برگزاری آیین های مذهبی به دور از آموزه های امام حسین علیه السلام است.
فرماندار کرمانشاه همچنین از متولیان سیستم حمل و نقل عمومی خواست که ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی از ارایه خدمات به افراد فاقد ماسک اجتناب کنند.
وی فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی را تنها راه مقابله با بیماری کرونا عنوان کرد و گفت: از مردم تقاضا داریم که برای حفظ سلامت خود و خانواده هایشان به توصیه‌های بهداشتی عمل کنند. 
شهرستان کرمانشاه بیش از یک میلیون نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان را در خود جا داده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12183
  • 118 بازدید

برچسب ها