• امروز : دوشنبه - ۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 20 - صفر - 1443
  • برابر با : Monday - 27 September - 2021

کرمانشاه نیمه اول امسال ۷۳۰ مرتبه لرزید

  • کد خبر : 8518
  • ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۷:۲۷
کرمانشاه نیمه اول امسال ۷۳۰ مرتبه لرزید

مسئول شبکه لرزه‌نگاری استان کرمانشاه گفت: در نیمه اول امسال ۷۳۲ زلزله در کرمانشاه داشتیم که از این تعداد ۴۹۱ مورد در بهار و ۲۴۱ مورد در تابستان رخ داده است.وی بیشترین لرزه‌ها در این مدت را به مربوط به سومار، قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و تازه‌آباد دانست.مسئول شبکه لرزه‌نگاری استان کرمانشاه یادآور شد: بزرگترین زلزله نیمه […]

مسئول شبکه لرزه‌نگاری استان کرمانشاه گفت: در نیمه اول امسال ۷۳۲ زلزله در کرمانشاه داشتیم که از این تعداد ۴۹۱ مورد در بهار و ۲۴۱ مورد در تابستان رخ داده است.
وی بیشترین لرزه‌ها در این مدت را به مربوط به سومار، قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و تازه‌آباد دانست.
مسئول شبکه لرزه‌نگاری استان کرمانشاه یادآور شد: بزرگترین زلزله نیمه اول امسال نیز ساعت ۱۴ و ۳۷ دقیقه ۱۲ فروردین با بزرگی ۵.۱ ریشتر در حوالی سومار و ۱۴ و ۵۸ دقیقه ۲۱ اردیبهشت با بزرگی ۵.۱ ریشتر در حوالی ازگله رخ داد.
فروزی با اشاره به روند کاهشی زلزله‌های استان نسبت به سال گذشته، خاطرنشان کرد: در شش ماهه اول سال گذشته ۲۴۳۵ زلزله در کرمانشاه داشتیم که بزرگترین‌ آنها با بزرگی ۵.۹ ریشتر در حوالی تازه‌آباد رخ داد.
وی در ادامه از شبکه لرزه‌نگاری کرمانشاه به عنوان مرکز لرزه‌نگاری غرب کشور یاد کرد که استان‌های کردستان، همدان، لرستان، ایلام و کردستان را نیز پوشش می‌دهد.
به گفته فروزی، شبکه لرزه‌نگاری کرمانشاه دارای ۲۰ ایستگاه لرزه‌نگاری کوتاه دوره و باندپهن است که تمام لرزه‌ها را به صورت شبانه‌روزی ثبت و پردازش می‌کند/ایسنا
لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8518
  • 173 بازدید

برچسب ها