• امروز : دوشنبه - ۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 20 - صفر - 1443
  • برابر با : Monday - 27 September - 2021

کرمانشاه هشتمین استان ارزان کشور

  • کد خبر : 9003
  • ۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۷
کرمانشاه هشتمین استان ارزان کشور

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه از گرانترین استان کشور در سال گذشته اکنون به هشتمین استان ارزان کشور رسیده است.بهزاد باباخانی با بیان اینکه استان کرمانشاه در زمینه تورم در فروردین ۹۷ رتبه نخست کشور را داشت اظهار داشت: این وضعیت تا مرداد ۹۷ ادامه داشت و تا […]

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه از گرانترین استان کشور در سال گذشته اکنون به هشتمین استان ارزان کشور رسیده است.
بهزاد باباخانی با بیان اینکه استان کرمانشاه در زمینه تورم در فروردین ۹۷ رتبه نخست کشور را داشت اظهار داشت: این وضعیت تا مرداد ۹۷ ادامه داشت و تا مهر ۹۸ رتبه تورمی استان از رتبه اول به ۲۳ کشور رسید. 

مدیرکل امور اقتصادی استانداری کرمانشاه عنوان کرد: چنانچه استان کرمانشاه همچنان رتبه نخست تورم را در کشور داشت اجناس و کالاها باید ۱۲ درصد گرانتر از اکنون خریداری می‌شد و امید داریم در لیست پنج استان ارزان کشور قرار بگیریم.

باباخانی با اشاره به اینکه در گذشته استان کرمانشاه رتبه ۳۱ کشور را در زمینه فضای کسب و کار داشت گفت: رتبه استان اکنون به ۲۸ رسیده است و دیجیتالی کردن صدور مجوزها از جمله اقدامات انجام شده برای بهبود فضای کسب و کار استان است.

باباخانی با بیان اینکه فعالان حوزه اشتغال و صنعتگران در صورت برخورد با مشکل در زمینه تأمین مالی و بدهی به سیستم بانکی می‌توانند به دبیرخانه ستاد تسهیل مراجعه کنند.

مدیرکل امور اقتصادی استانداری با اشاره به اینکه در دو سال گذشته ۲۷۷ جلسه ستاد تسهیل در دو سال گذشته برگزار شده است عنوان کرد: تمهیداتی در راستای رونق تولید اندیشیده شده است.

وی بیان کرد: از اسفند ۹۶ به بعد تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایر به استان ابلاغ شد و از این محل و اشتغال روستایی حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به بخش تولید پرداخت شده است.

باباخانی افزود: این تسهیلات برای مناطق مرزی چهار درصد و برای مناطق غیرمرزی ۶ درصد و برای سرمایه در گردش ۱۰ درصد پرداخت شده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9003
  • 270 بازدید

برچسب ها