• امروز : چهارشنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 4 - جماد أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 8 December - 2021

کرمانشاه همچنان روی نوار قرمز کرونا

  • کد خبر : 10471
  • ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱
کرمانشاه همچنان روی نوار قرمز کرونا

به گزارش پاتاق نیوز، در جلسه استانی ستاد مبارزه با بیماری کرونا وضعیت استان کرمانشاه همچنان قرمز اعلام شد بازوند استاندار کرمانشاه در جلسه استانی ستاد مبارزه با بیماری کرونا با اعلام اینکه همچنان در استان با وضعیت قرمز رو به رو هستیم گفت: چرا در سطح شهر با افرادی مواجه هستیم که هیچ الزامی برای استفاده […]

به گزارش پاتاق نیوز، در جلسه استانی ستاد مبارزه با بیماری کرونا وضعیت استان کرمانشاه همچنان قرمز اعلام شد

بازوند استاندار کرمانشاه در جلسه استانی ستاد مبارزه با بیماری کرونا با اعلام اینکه همچنان در استان با وضعیت قرمز رو به رو هستیم گفت: چرا در سطح شهر با افرادی مواجه هستیم که هیچ الزامی برای استفاده از ماسک احساس نمی‌کنند؟ 

هوشنگ بازوند با ابراز تاسف از اینکه دستفروشان سطح شهر، راننده‌های اتوبوس و بسیاری از فروشندگان سطح شهر از ماسک استفاده نمی‌کنند. ادامه داد: در هفته گذشته وضعیت استان خوب بود، اما با توجه به عدم توجه به پروتکل‌ها انتظار می‌رود وضعیت خوب نباشد.

محمد ابراهیم الهی تبار معاون سیاسی و امنیتی استاندار کرمانشاه هم در تشریح وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح شهر کرمانشاه اظهار داشت: به نظر می رسد که برای کنترل بیماری کرونا و رعایت پروتکل ها انسجام مدیریتی بین بخشهای شهرداری کرمانشاه وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه  فعالیت تالارها در استان به حداقل ممکن رسیده است افزود: تاکنون ۱۲پرونده با موضوع تخلف عدم رعایت پروتکل های بهداشتی به شعبه ویژه رسیدگی  در دادسرا ارجاع شده است. 

معاون استاندار کرمانشاه با تاکید بر نهادینه سازی پروتکل های بهداشتی در جامعه استان بیان داشت:فرمانداران در برخی شهرستانها با  برپایی نشست ها با خواص و بزرگان در اقدامی به عقد میثاق نامه با گروههای مرجع در شهرستانها کردند که بازتاب مطلوبی در رسانه ها داشته است.

الهی تبار خاطرنشان کرد: البته تغییر رفتارها و سبک زندگی مردم یک شبه اتفاق نخواهد افتاد ونیاز به زمان خواهد داشت که کار فرهنگی و تبلیغ رسانه ای می تواند  تحقق آن را تسریع کند.

وی همچنین با اشاره به بازدید معاونت توسعه منابع انسانی استانداری کرمانشاه از ادارات و دستگاهها گفت:بر اساس گزارش این بازدید ۳۷ دستگاه پروتکل های بهداشتی را به خوبی رعایت می کنند اما هفت دستگاه در وضعیت قرمز و عدم رعایت این پروتکل ها قرار گرفته اند. همچنین در ادامه این جلسه محمودرضا مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به کاهش بیماران بستری، اظهار داشت:  در یک اقدام مبتکرانه بیماران مبتلا به بیماری کرونا را در بیمارستان استان تقسیم کرده‌ایم، این امر باعث شده بر کیفیت خدمات ارائه شده افزوده و از حجم خستگی کارکنان یک بیمارستان خاص کاسته شود.

مرادی در تشریح وضعیت قرمز استان نیز گفت: اگر در استان کرمانشاه بیش از سه دهم درصد مبتلا داشته باشیم یعنی به ازای ۲ میلیون نفر جمعیت استان بیش از ۶۰ نفر مبتلا باشند وضعیت قرمز خواهد شد و خروج از این وضعیت پس از ورود به آن، دو هفته طول می‌کشد.

وی یادآور شد: در مردادماه و شهریورماه چندین رویداد داریم که ممکن است با افزایش مبتلایان مواجه شویم و باید برای این مراسمات پروتکل‌های لازم طراحی و تدوین شود.

مرادی از استاندار خواست توزیع ماسک بر عهده دانشگاه علوم پزشکی باشد چرا که با توجه به حجم فعالیت‌های محول شده در این مجموعه این مصوبه برعهده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان واگذار شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=10471
  • 144 بازدید

برچسب ها