• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022

کرمانشاه هنوز در وضعیت “قرمز” قرار دارد

  • کد خبر : 10499
  • ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷
کرمانشاه هنوز در وضعیت “قرمز” قرار دارد

به گزارش پاتاق نیوز،  رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به نزولی شدن سیر کرونا در استان طی هفته گذشته، گفت: با این وجود خروج از وضعیت «قرمز» کرونا زمان‌بر است و هنوز در وضعیت قرمز به سر می‌بریم. دکتر وحیدرضا مرادی اظهار داشت: در حال حاضر در استان کرمانشاه به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر، […]

به گزارش پاتاق نیوز،  رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به نزولی شدن سیر کرونا در استان طی هفته گذشته، گفت: با این وجود خروج از وضعیت «قرمز» کرونا زمان‌بر است و هنوز در وضعیت قرمز به سر می‌بریم.

دکتر وحیدرضا مرادی اظهار داشت: در حال حاضر در استان کرمانشاه به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر، ۳.۵ نفر بستری داریم و این یعنی هنوز وضعیت قرمز ادامه دارد و خروج از این وضعیت هم زمان بر خواهد بود، چرا که باید این وضعیت به مدت دو هفته ادامه داشته باشد و در طول این دو هفته تعداد بستری‌ها از سه نفر بیشتر نشود.

وی افزود: در بین شهرستان‌ها در حال حاضر اسلام آبادغرب و سنقر و کلیایی بیشترین و کنگاور کمترین آمار مبتلایان را دارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همچنین به رویداد‌های پیش رو در ماه‌های مرداد و شهریور اشاره کرد و گفت: در این دو ماه برگزاری چندین آزمون سراسری و عزاداری‌های ماه محرم و صفر را در پیش داریم و مدارس و دانشگاه‌ها هم قرار است از ۱۵ شهریور ماه بازگشایی شوند که باید برای همه این موارد آماده باشیم.

دکتر مرادی تصریح کرد: از هم اکنون پروتکل‌های بهداشتی عزاداری‌های ماه‌های محرم و صفر و نیز پروتکل‌های بهداشتی مربوط به برگزاری آزمون‌های سراسری در استان تدوین شده که لازم است این پروتکل‌ها تصویب و بصورت پیشنهاد به ستاد ملی کرونا ارسال شود.

وی با قدردانی از دستگاه‌های مختلف از جمله سپاه، نیروی انتظامی، تامین اجتماعی و ارتش گفت: در حال حاضر بیمارستان‌های این اُرگان ها، بجز ارتش پذیرای بیماران کرونایی هستند و هنوز احتیاجی به بیمارستان ارتش نداشته ایم و امیدواریم با کاهش سیر مبتلایان در آینده هم نیازی به استفاده از بیمارستان‌های بیشتر برای درمان بیماران کرونایی نداشته باشیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=10499
  • 132 بازدید

برچسب ها